Slavia přišla o talentovaného mladíka. Petrák přestoupil do české kolonie v Norimberku

- Fotbal autor: Danica Klein

Záložník Ondřej Petrák přestoupil z pražské Slavie do německého Norimberku. S předposledním týmem bundesligové tabulky, jehož barvy hájí další dvojice bývalých slávistů Tomáš Pekhart a Adam Hloušek, podepsal jednadvacetiletý fotbalista smlouvu do konce června 2017.

Ondřej Petrák

Ondřej Petrák,zdroj: Profimedia.cz

"Ondra dostal velmi dobrou nabídku, bundesliga je pro něj velkou výzvou, ve které jsme mu nechtěli bránit. Zahrát si německou ligu, která je jednou z nejkvalitnějších soutěží v Evropě, je snem každého profesionálního fotbalisty," uvedl na webu Slavie sportovní ředitel Karol Kisel. 

Kluby se dohodly, že podrobnosti transferu nebudou zveřejňovat. Spekuluje se, že by Slavia mohla za Petráka inkasovat mezi 25 a 30 miliony korun. 

Petráka měly zahraniční kluby v hledáčku už delší dobu. Nakonec se rozhodl pro Norimberk, s nímž ho na jaře čeká boj o udržení v bundeslize. Německý klub má stejně bodů jako poslední Braunschweig. 

"Angažmá v Norimberku vidím jako obrovskou šanci pro svou další fotbalovou kariéru. Chtěl bych poděkovat jak fanouškům za skvělou podporu během těch tří let v áčku, tak vedení Slavie a celému klubu za šanci, kterou jsem tu dostal," uvedl defenzivní záložník. 

Věří, že mu v novém angažmá pomohou bývalí slávisté Pekhart a Hloušek. "Určitě je to pro mě lepší. Navíc Adama znám ze Slavie velmi dobře," podotkl Petrák, reprezentant do 21 let. 

Pozice stabilního hráče

Slávistický odchovanec působil v A-týmu červenobílých tři roky. Postupně se z něj stal jeden z klíčových členů sestavy, v lize odehrál 62 zápasů. "Určitě budu Slavii nadále pozorně sledovat, je to klub mého srdce. Byl jsem tady od deseti let, to ve vás nechá velkou stopu. Dostal jsem ale nabídku, kterou jde jen těžko odmítnout," dodal Petrák. "Přejeme Ondrovi v novém působišti hodně úspěchů a při návratu z ciziny ho ve Slavii rádi uvítáme," doplnil Kisel. 

V sedmnáctém týmu bundesligové tabulky si od Petráka hodně slibují. "Ondřej se během tří let v tak tradičním klubu, jakým je Slavia, vypracoval do pozice stabilního hráče. Bylo vždy přáním trenéra Gertjana Verbeeka podepsat takového hráče, který by nám během krátké doby pomohl k dosažení našich cílů," uvedl sportovní ředitel Norimberku Martin Bader.

Tagy: bundesliga Slavia Praha Norimberk český fotbalista

Zdroje: ČTK