Slavný manželský tenisový pár předvede v Praze své umění ve čtyřhře

- Sport autor: Danica Klein

Andre Agassi a Steffi Grafová přiletí na otočku do Prahy, aby v úterní exhibici pobavil fanoušky. V O2 aréně začne čtvrtý díl akce Advantage Tennis v 18:00 a na kurtu se vedle hlavních hvězd objeví i české legendy Hana Mandlíková, Jana Novotná a Jiří Novák.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Hlavním hřebem večera bude dvouhra osminásobného grandslamového vítěze Agassiho s bývalou světovou pětkou Novákem a po nich dojde na výjimečnou událost - Novák s Novotnou se postaví v mixu Agassimu s Grafovou.

Zážitek pro diváky

"Steffi je jednou z nejlepších tenistek všech dob a jsem ráda, že sem přijede a budeme si moci zahrát v exhibičním tempu. Pro diváky to bude určitě zážitek," uvedla wimbledonská vítězka Novotná na dnešní tiskové konferenci. "Agassi na mě udělal vždy obrovský dojem. Býval středem pozornosti, bylo kolem něj davové šílenství a byla čest a zážitek proti němu hrát," prohlásil Novák.

Celkem se v Praze objeví držitelé 35 grandslamových titulů ve dvouhře - 22 jich má Grafová, její manžel osm, čtyři Mandlíková a jeden Novotná.

Do ochozů se podle prodaných vstupenek chystá skoro deset tisíc fanoušků, podobně jako před třemi lety sledovalo show Američana Peta Samprase. "Před tolika fanoušky jsem na kurtu dlouho nestála, na to nejsem zvyklá," uvedla bývalá světová trojka Mandlíková.

Jasná taktika

Původně se čekalo, že by si i Novotná mohla zahrát dvouhru s Grafovou, ale bývalá světová jednička hraje exhibice jen zřídka a dvouhru vůbec. "Bude zajímavé se opět se Steffi potkat a je dobře, že k tomu dojde v Česku," řekla Novotná, která měla s Němkou bilanci čtyř výher a 29 porážek. "Bilance to není lichotivá, ale na všechny zápasy ráda vzpomínám, protože ona byla výjimečná," uvedla.

Exhibice začne smíšenou čtyřhrou Novotné s lednovým vítězem juniorky na Australian Open Jiřím Veselým proti Mandlíkové se sedmnáctiletým Robertem Rumlerem. "Je důležité mít vedle sebe mladšího kluka. Já už nejmladší nejsem, takže doufám, že mě podrží," vtipkovala Mandlíková.

"Taktika je jasná, on bude běhat a přebíhat," stanovila.  Setkání tenistek po letech se odehraje ve zdvořilostní rovině. Grafová se na turnajích chovala uzavřeně, takže se s Novotnou ani Mandlíkovou příliš neznají. "Potkávaly jsme se mnoho let, ale většinou se jen zdravily," řekla někdejší světová dvojka Novotná. "Steffi byla vždycky privátní osoba," dodala Mandlíková.

Jen pár hodin

Novák vtipkoval, že se těší, až bude s Agassim rozebírat Američanovu autobiografii Open. "To jen vtipkuji, nečetl jsem to," smál se Novák. "Já jsem to četl. Asi to byla první knížka, kterou jsem v životě přečetl a líbilo se mi to," prohlásil Rumler.

Agassi s Grafovou se v české metropoli zdrží jen pár hodin. Přiletí před polednem, absolvují setkání s médii, odehrají exhibici a před 23. hodinou odletí. Exhibice Advantage Tennis se poprvé konala v roce 2008, kdy se utkali Sampras s Radkem Štěpánkem. Předloni se představil s dalšími hvězdami Švéd Stefan Edberg a loni tleskala Ostrava návratu Ivana Lendla.

Tagy: tenis

Zdroje: ČTK