Slavný Vieira ukončil kariéru, bude pracovat ve vedení Manchesteru City

- Fotbal autor: Danica Klein

Francouzský mistr světa a Evropy Patrick Vieira dnes oficiálně ukončil kariéru. V dosavadním působišti Manchesteru City bude pětatřicetiletý záložník působit ve vedení nově vzniklého oddělení fotbalového vývoje.

"Tahle nová role je pro mě úžasnou výzvou a jsem velmi vděčný Manchesteru City, že mi ji nabídl. Jsem si jistý, že i díky pomoci mnoha zkušenějších lidí mohu významně přispět k dalším úspěchům klubu," uvedl na klubovém webu Vieira, který se v nové pozici podrobně zaměří na práci s manchesterskou mládeží a bude vyslancem City.

Tvrdý středopolař

Rodák ze Senegalu má za sebou dlouhou a bohatou kariéru. S Arsenalem se během devíti sezon stal třikrát mistrem Anglie, v dresu Interu Milán čtyřikrát vyhrál italskou ligu a nad hlavu zdvihl pětkrát Anglický pohár.

Z toho posledního se radoval s Manchesterem City na konci minulé sezony. V bohatém anglickém klubu strávil jako hráč osmnáct měsíců, v lednu 2010 byl vůbec první posilou současného italského trenéra Roberta Manciniho.

Tvrdý středopolař Vieira odehrál 107 utkání za francouzskou reprezentaci, se kterou v roce 1998 vyhrál domácí mistrovství světa a o dva roky později také evropský šampionát v Belgii a Nizozemsku.

Zdroje: ČTK