Dnes je pátek 2. května 2025., Svátek má Zikmund
Počasí dnes 7°C Polojasno

Snowboardcrossařka Samková opanovala závod SP v Sunny Valley

21. 2. 2016 – 11:30 | Lyžování | Redakce Sport.Tiscali.cz | Diskuze:

Snowboardcrossařka Samková opanovala závod SP v Sunny Valley
Eva Samková ovládla v Sunny Valley kvalifikaci i všechny vyřazovací jízdy | zdroj: Profimedia

Snowboardcrossařka Eva Samková podruhé v sezoně a popáté v kariéře triumfovala v závodu Světového poháru. Olympijská vítězka nenašla v Sunny Valley konkurenci, když postupně ovládla kvalifikaci i všechny vyřazovací jízdy. Druhá skončila Australanka Belle Brockhoffová, třetí Italka Michela Moioliová.

Výhrou v Sunny Valley navázala Samková na lednový triumf z německého Feldbergu. Další může přidat příští týden v předolympijském testu v korejském Pokwangu.

"Mám korunku, nemusím už na soutěž Miss," žertovala Samková s netradiční trofejí na hlavě. "Ráno jsem s tím trochu bojovala, ale finálovou jízdu jsem se konečně srovnala," uvedla.

Už sobotní kvalifikaci v Sunny Valley ovládla Samková o více než sekundu. Druhá žena z letošních X-Games v Aspenu si ruskou trať pochvalovala a svoji pohodu ukázala rovněž ve vyřazovacích jízdách: vyhrála čtvrtfinále, semifinále i finále.

"Příště by to chtělo srovnat se trochu dřív, ale byl to super závod za krásného počasí. Jsem nadšená a trať mě strašně bavila. Teď si musím odpočinout, protože další jízdu bych asi nedala, jak jsem unavená," dodala Samková.

Trenér Marek Jelínek věří, že Samková může bojovat o celkové prvenství v seriálu, v jehož pořadí je nyní druhá 160 bodů za vedoucí Francouzkou Nelly Moenneovou-Loccozovou

. "Trať byla velká a poměrně náročná a Evka ne všechny jízdy vedla. Ve finále jela nejlepší jízdu, ale je znát handicap z výpadku v tréninku na podzim," uvedl kouč. "Ale vrátila se do hry," dodal. Do konce seriálu zbývají tři závody.

Mezi muži byl nejrychlejší Francouz Pierre Vaultier. Český reprezentant Jan Kubičík dojel v osmifinálové rozjížďce pátý a nepostoupil.

Předchozí článek

Kuchaře polévá vedro, a nikoli z vaření. Na pokraj šílenství je dostávají vrtochy zákazníků

Následující článek

Tenis vykazuje víc zmanipulovaných zápasů než fotbal, tvrdí zpráva ESSA