Snowboardistka Ledecká kralovala slalomu. Má druhý triumf v SP

- Ostatní sporty autor: Petr Hašek

Na velký úspěch dosáhla snowboardistka Ester Ledecká. V rakouském Bad Gasteinu vyhrála paralelní slalom a podruhé v kariéře triumfovala v závodě Světového poháru.

Ester Ledecká během paralelního slalomu na svahu v Bad Gasteinu

Ester Ledecká během paralelního slalomu na svahu v Bad Gasteinu,zdroj: Isifa.com

„Jsem šťastná. Závod byl moc pěknej a je to motivace do dalších týdnů,“ cituje Ledeckou web Sport Investu. Dcera populárního zpěváka Janka Ledeckého naznačila formu už v kvalifikaci, když zajela druhý nejrychlejší čas. A rozjížďky? Ty už se staly kořistí devatenáctileté závodnice.

V prvním kole předčila Norku Engeliovou a poté vyřadila postupně hned tři Švýcarky. Ve čtvrtfinále Müllerovou, v semifinále Zoggovou a ve finále nedala šanci Kummerové.

Ledecká jela mezi elitou vůbec poprvé od únorových olympijských her v Soči, kde skončila sedmá. Poté se ale dávala do kupy po zranění zad, úvod letošní sezony zase vynechala po po otřesu mozku z tréninku. Začátkem týdne se rozjela na závodech kategorie FIS v Gosau devátým místem a výhrou. Formu potvrdila i na svahu v Bad Gasteinu.

„Popravdě, netušila jsem vůbec, co mám čekat. Kvalifikace měla být taková oťukávací. Nevěděla jsem, jaké bude srovnání s nejlepšími,“ prozradila dvojnásobná juniorská mistryně světa, která nakonec závod ovládla a připsala si druhé vítězství v rámci Světového poháru.

Na první vítězství dosáhla loni v lednu v Rogle, kde kralovala v paralelním obřím slalomu. Triumf oslavila vaflí. Letos zřejmě dojde na jinou laskominu. „Asi sáhnu jen po krabičce mé oblíbené čokolády ve fialové krabičce,“ smála se Ledecká.

Závody SP ve snowboardingu v Bad Gasteinu (Rakousko) - paralelní slalom, ženy: 
1. Ledecká (ČR), 2. Kummerová, 3. Zoggová (obě Švýc.).

Průběžné pořadí slalomu (po 2 z 12 závodů): 1. Schöffmannová (Rak.) 1090. 2. Ledecká 1000, 3. Kummerová 980.

Průběžné pořadí SP: 1. Kreinerová (Rak.) 1690, 2. Schöffmannová 1380, 3. Kummerová 1340, ...6. Ledecká 1000.

Tagy: česká snowboardistka snowboarding

Zdroje: ČTK