Snowboardistka Ledecká získala malý křišťálový glóbus za obří slalom

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 27. 2. 2016 17:12) - Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Česká reprezentantka Ester Ledecká opanovala i třetí paralelní obří slalom v sezoně a poprvé získala malý křišťálový glóbus za první místo v hodnocení disciplíny. V tureckém Kayseri dnes porazila ve finále o čtyři sekundy Rakušanku Sabine Schöffmannovou.

Ester Ledecká letos nenašla v paralelním obřím slalomu konkurenci

Ester Ledecká letos nenašla v paralelním obřím slalomu konkurenci,zdroj: Profimedia.cz

Malý křišťálový glóbus Ledecká dostala hned při vyhlašování po závodu. "Je hodně velký. Vůbec nevím, jak mě s ním pustí do letadla. Dám si ho mezi ostatní trofeje v mé pohárové místnosti, které se už hezky zaplňuje," uvedla závodnice liberecké Dukly na svém webu.

Dvacetiletá Češka má na dosah i triumf v celkovém hodnocení paralelních disciplín. Před druhou Ruskou Jekatěrinou Tuděgeševovou, která dnes skončila čtvrtá, si vytvořila prakticky nedostižný náskok 930 bodů. Do konce seriálu zbývá pouze slalom v německém Winterbergu, který se pojede v neděli 6. března. Za vítězství v závodu je 1000 bodů.

"Nikdy není nic jistý. Mám radost, že jsem se opět přiblížila celkovému vítězství. Udělám maximum, abych si splnila svůj velký cíl a vyhrála velký křišťálový glóbus a zároveň prodala, co jsem poctivě natrénovala," řekla Ledecká.

Po prosincovém prvenství v italské Carezze a lednovém vítězství ve slovinské Rogle nenašla Ledecká přemožitelku ani v Turecku, kde závod snowboardistům komplikovalo počasí.

"Závod byl celkově dost na hraně. Padal sníh, na sjezdovce ležela mlha, že bylo vidět jen k druhé brance. Diváci sotva viděli cíl," řekla Ledecká. "Chvíli to vypadalo, že se závod zruší, ale doufali jsme, že ne, když mi tak výborně vyšla kvalifikace. Nakonec se jelo a vyšlo mi to výborně," dodala.

Vyřazovací jízdy začaly s menším zpožděním kvůli mlze. "Dokonce když nás vozili skútrem na start, tak jsme zabloudili a ztratili se. Ale naštěstí jsem na start dorazila včas. Potom jsme již jezdili podle předchozích stop," smála se.

Českou hvězdu nic nerozhodilo, stejně jako nedávný "výlet" do Světového poháru sjezdařek, v němž hned při své premiéře dokázala bodovat a úspěšně si vedla i v dalších startech. "Na snowboard jsem se hrozně těšila. Musela jsem se trochu přehodit, měla jsem na to tři dny, takže dobrý," popsala přechod z lyží na snowboard.

Ledecká v Kayseri nejprve ovládla kvalifikaci a poté drtila jednu soupeřku za druhou. V osmifinále porazila Švýcarku Nicole Baumgartnerovou téměř o dvě sekundy. Nejvyrovnanější souboj svedla v dalším kole s Němkou Cheyenne Lochovou, kterou porazil o 55 setin.

V semifinále zvítězila nad Rakušankou Inou Meschikovou jasně o osm sekund a s velkým náskokem si poradila i ve finále s Schöffmannovou. Na konto si připsala šesté pohárové vítězství v kariéře a v šestém letošním závodu vybojovala čtvrté medailové umístění. "Trať byla postavena dost zpříma, bylo to spíš takové super-G, ale to je přesně to, co mi vyhovuje a sedí," řekla Ledecká.

Tagy: světový pohár česká snowboardistka

Zdroje: ČTK