Šok v Melbourne! Serena končí, favoritku vyřadila Stephensová (19)

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 23. 1. 2013 10:26) - Tenis autor: Danica Klein

VIDEO. Americká favoritka Serena Williamsová si po nečekané porážce ve čtvrtfinále Australian Open s krajankou Sloane Stephensovou s nadsázkou oddechla, že už vypadla. První letošní grandslam pro slavnou tenistku skončil nateklým kotníkem a bolavými zády. 

Serena Williams, Sloane Stephens

Serena Williams, Sloane Stephens,zdroj: Herald Sun

"Bože, bylo to hodně těžké," povzdechla si Williamsová po prohře 6:3, 5:7 a 4:6. "Jsem skoro ráda, že už to mám za sebou, protože jsem s tím nemohla téměř nic dělat. Byly to náročné týdny s kotníkem, který je každý den obrovský, a bolavými zády," dodala patnáctinásobná grandslamová šampionka. 

Jednatřicetiletá Williamsová vstoupila do Australian Open jako velká favoritka, poté co od loňského Roland Garros prohrála jen jeden zápas a získala téměř všechny dostupné tituly. V Melbourne Parku postupovala pavoukem relativně bezproblémově, nicméně začaly se u ní projevovat potíže s kotníkem po podklouznutí v zápasu prvního kola proti Edině Gallovitsové-Hallové. 

Klíčový okamžik duelu proti Stephensové přišel v druhém setu, kdy Williamsové při dobíhání míčku projela zády bolest. "Dokonce jsem zaječela na kurtu. Bylo to docela bolestivé. Vůbec jsem se potom nemohla pořádně otočit," popisovala. 


Světová trojka se následně nechala ošetřit, aby mohla zápas dohrát. Vzdávat totiž není její styl. "Přemýšlela jsem o tom tak nanosekundu. Bylo to čtvrtfinále grandslamu. Museli by mě odvézt na kolečkovém křesle, abych to vzdala," uvedla Williamsová. 

I tak se však bývalá světová jednička domnívala, že utkání měla vyhrát. "Soupeřka hrála dobře a co se mě týče... rozhodně to nebyl můj nejlepší zápas za poslední měsíce. Nevím, kolik jsem udělala celkem nevynucených chyb, ale rozhodně za jeden set víc než za celý turnaj," dodala poražená Američanka.

Tagy: prohra Australian Open

Zdroje: ČTK