Španělé jsou v semifinále basketbalového ME. Slovincům nedali šanci

- Basketbal autor: Danica Klein

Basketbalisté Španělska jsou prvními semifinalisty mistrovství Evropy v Litvě. V dnešním čtvrtfinále v Kaunasu porazili obhájci titulu Slovinsko 86:64, jejich příštím soupeřem bude vítěz večerního zápasu mezi domácí reprezentací a Makedonií.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Španělé měli pomalejší rozjezd a první čtvrtinu prohráli o sedm bodů 16:23, ve druhé ale inkasovali jen osm bodů, těsně před přestávkou se ujali poprvé v utkání vedení a do velké přestávky výsledek otočili na 35:31. Střelecký koncert pak předvedli 11.000 divákům ve třetí čtvrtině, ve které konto soupeře zatížili i díky sedmi trojkám 36 body.

Postupně se rozstřílel především Juan Carlos Navarro, který k výhře favorita přispěl 26 body, z toho 17 dal právě ve třetí části. Hvězdný Pau Gasol předvedl takzvaný double double s 19 body a 16 doskoky. Slovinci, kteří budou pořádat příští mistrovství Evropy v roce 2013, měli nejlepšího střelce v Goranu Dragičovi (14).

Tagy: Slovinsko Španělsko me basketbal