Sparta může být králem Prahy i podzimu. Stačí pouhý bod

- Fotbal autor: Danica Klein

Fotbalistům Sparty stačí získat bod, aby měli po pátečním derby s Duklou jistotu, že přezimují v čele prvoligové tabulky. Už jistý půlmistr se ale musí v souboji s dávným rivalem poprat také s vědomím, že poslední dva domácí duely prohrál 0:3. V zápasech s pražskými soupeři se mu letos mimořádně daří, dosud vyhrál všechna tři derby při skóre 11:1.

Sparta kraluje lize především díky sérii výher na soupeřově hřišti, ale v posledních dvou domácích utkáních propadla. Na ligovou výhru na Letné a také gól čeká už od 26. září.

Trenér Martin Hašek však věří, že díky vyzrálosti kádru a také pohárové výhře nad Znojmem z minulého týdne předchozí domácí tápání hráče nerozhodí. Především doufá, že tým nakoplo pondělní vysoké vítězství 4:0 na hřišti Bohemians 1905.

"Nehodláme nic měnit"

"Věřím, že si tým přenese vítěznou mentalitu z posledních zápasů a zůstaneme u lepšího pohybu, který byl klíčem k úspěchu na Bohemians," řekl kouč. V základní sestavě možná bude znovu chybět Tomáš Zápotočný, kterého stále trápí nemoc, dlouhodobě zraněn je Kušnír.

Nováček z Julisky nemá na nedaleké Letné co ztratit a trenér Luboš Kozel se snažil svěřence především nabudit. "Hráči tvrdě pracovali, aby si jednou zahráli na Letné a teď mají tu možnost uchopit. Každý zápas chceme vyhrát a to platí i proti Spartě, na našem ofenzivním způsobu hry nehodláme nic měnit," řekl Kozel, který většinu kariéry strávil ve slávistickém dresu.

Silným zážitkem může být duel hlavně pro Tomáše Bergra a Pavla Haška, jejichž otcové patřili k legendám Sparty v druhé polovině osmdesátých let. "Nesmíme nastoupit s přílišným respektem, jedeme na Letnou jen s potřebnou pokorou," řekl Kozel. Nemůže využít služeb Ondřeje Švejdíka a Martina Jirouše, kteří v Dukle hostují právě ze Sparty.

Tagy: podzim fotbal liga derby

Zdroje: ČTK