Spasitel? Kdepak. Tolik bodů nám přinesly týmové výkony, říká střelec Dočkal

- Fotbal autor: Petr Hašek

V reprezentaci mu to zkrátka střílí. Bořek Dočkal nastartoval úvodní trefou fotbalovou reprezentaci ke kvalifikační výhře 4:2 na půdě Kazachstánu a mezi střelce se v dresu národního týmu zapsal potřetí v řadě. Navíc opět platilo, že když skóruje, tak český celek vyhraje.

Bořek Dočkal střílí první gól reprezentace na půdě Kazachstánu

Bořek Dočkal střílí první gól reprezentace na půdě Kazachstánu,zdroj: Profimedia.cz

„Doufám, že to vydrží. Mám teď střelecky šťastnější období, takže kdybych za sebou měl dvacet zápasů bez gólu, možná bych se o tu střelu ani nepokoušel,“ řekl Dočkal, který otevřel skóre zápasu v Astaně po třinácti minutách, kdy po přihrávce Koláře překonal gólmana přesnou střelou k tyči.

Gólově se prosadil také při předchozích vítězných kvalifikačních zápasech proti Nizozemsku a v Turecku. Za spasitele se ale nepovažuje. „Tolik bodů, kolik máme, nám přinesly týmové výkony a nebylo by dobré hledat, kdo k tomu přispěl víc, nebo míň,“ má jasno sparťanský záložník.

Zajímavostí ale zůstává fakt, že Dočkal dal za reprezentaci pět branek a všemi přispěl k zisku tří bodů. „Ani jednu sérii nepřeceňuji, to už jsem se ve fotbale naučil, takže vím, že přijde i skromnější období,“ zůstává nohama na zemi. „Navíc kdybych spočítal ligové zápasy a branky, tak by to tak slavné nebylo. Je to jako v životě, jednou jste nahoře, jednou dole,“ podotýká 26letý záložník.

Kromě něj se v Kazachstánu trefili také spoluhráči ze Sparty David LafataLadislav Krejčím. „Jsme na sebe zvyklí z klubu, ale je to hodně i o soupeři. V lize by se třeba centr k Láďovi před jeho gólem vůbec nedostal,“ nechtěl Dočkal zveličovat letenskou spolupráci.

Svěřenci kouče Pavla Vrby si poradili i s umělou trávou, které se někteří hráči před úvodním výkopem obávali. „Nakonec jsme se s tím poprali dobře. Navíc když jsem pak zpětně přemýšlel, že bychom tady v Kazachstánu hráli venku, tak by to přírodní hřiště bylo asi výrazně horší,“ doplnil.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Bořek Dočkal

Zdroje: ČTK