Stáj Marussia ve formuli 1 skončila, Caterham založil sbírku
7. 11. 2014 – 22:44 | Auto-moto | Petr Hašek | Diskuze:

Fanoušci formule 1 už neuvidí na startu dalších Grand Prix vozy týmu Marussia. Ruskou stáj kvůli finančním problémům rozpustil její insolvenční správce. Další krok k zachování existence naopak udělal tým Caterham. Vyhlásil veřejnou sbírku, díky níž by rád do týdne od fanoušků vybral 2,35 milionu liber (asi 83 milionů korun).
TAKÉ ČTĚTE:
Stáj Marussia nasadila v Soči jen jeden vůz, z úcty k zraněnému Bianchimu
Prožíváme noční můru, vzkázal otec zraněného pilota F1 Bianchiho
„Bohužel jsme nedosáhli žádného řešení, které by umožňovalo fungování na současné úrovni,“ uvedl administrátor Marussii Geoff Rowley ze společnosti FRO. Ekonomicky zdecimovanou stáj prý chtěl zajistit pro budoucnost.
Na základně týmu v anglickém Oxfordshire zůstalo bez práce 200 zaměstnanců. „Naším okamžitým úkolem bude pomoci lidem, kteří ztratili práci, a poskytnout jim nezbytnou podporu,“ dodal Rowley.
Marussia do insolvence spadla poté, co její hlavní akcionář Andrej Čeglakov nebyl schopen nadále poskytovat finance na fungování týmu. Ruská stáj přechodem do administrace následovala další nestabilní tým Caterham, který sice také vynechal Velkou cenu USA a nepojede ani v Brazíli, nicméně start ve finále sezony v Abú Zabí nicméně ještě nevzdal.
Administrátor Caterhamu Finbarr O'Connell by rád nezbytné finance získal prostřednictvím crowdfundingu na webu crowdcube.com. Kdo z fanoušků věnuje 1000 liber, bude mít své jméno na monopostu, který 23. listopadu vyjede na okruh v Abú Zabí. To ale není vše. V nabídce jsou i části výstroje pilotů, díly monopostu či VIP balíček na finálovou Grand Prix.
Do páteční 17. hodiny se na účtu sešlo už přes 105 tisíc liber. Pokud se nepodaří vybrat celou částku, peníze se fanouškům vrátí.