Štěpánek s Paesem vyhráli na Turnaji mistrů svou úvodní čtyřhru

- Tenis autor: Jakub Konečný

Tenista Radek Štěpánek s Indem Leanderem Paesem zahájili Turnaj mistrů v Londýně vítězně. Ve skupině B zdolali Brazilce Bruna Soarese s Rakušanem Alexandrem Peyou 6:3, 5:7 a 10:8.

Štěpánek a Paes

Štěpánek a Paes,zdroj: Getty Images

V jediném předchozím vzájemném utkání v sezoně vyhráli Štěpánek s Paesem nad brazilsko-rakouským párem ve finále US Open relativně hladce 6:1, 6:3. Tentokrát museli o úspěch bojovat hodinu a 45 minut a nakonec v super-tiebreaku proměnili až čtvrtý mečbol.

"První set jsme hráli, jak jsme chtěli. Výborně. Ve druhém jsme měli dost brejkbolů, ale trošku jsme odpadli nohama a mysleli si, že už se to uhraje samo," řekl Štěpánek k vypjaté koncovce. "Z toho se musíme poučit. Musíme hrát agresivně od začátku do konce. Hlavně, že jsme zvládli ten super-tiebreak a získali první vítězství."

Úspěchu nad druhým párem světa si Štěpánek vážil. Peya a Soares letos vyhráli šest titulů a pětkrát prohráli ve finále, naposledy v neděli v Paříži. "Celou sezonu drží vyrovnanou formu a pro nás to byl první zápas od US Open. Nevěděli jsme, co od sebe čekat. Důležité bylo, že jsme vyhráli poslední míč," řekl Štěpánek.

Před zápasem trénovali s Paesem hodně smeče. "Hala má obrovský strop a je tam velká kostka. Orientace v prostoru je tady těžká, tak proto," uvedl Štěpánek. Příprava se vyplatila, v jedné výměně měli dohromady sedm úderů nad hlavou.

Jako vzpomínku na utkání bude možná mít Štěpánek malou bouli. Paes ho totiž jedním returnem trefil do hlavy. "Bylo to jenom pohlazení, on naštěstí returnuje z bekhendu čopem. Bylo to spíš připomenutí, abych se probral na returnu," smál se český tenista. V minulosti už ho spoluhráč párkrát trefil. "Ale nikdy to nebyly vražedné rány."

Dalšími soupeři česko-indické dvojice, která se do čtyřhry na Turnaji mistrů kvalifikovala podruhé za sebou, budou španělští obhájci titulu Marcel Granollers a Marc López a jejich krajané David Marrero s Fernandem Verdascem.

Tagy: Turnaj mistrů

Zdroje: ČTK