Strachová si vylepšila letošní maximum, v Semmeringu skončila šestá

- Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Lyžařka Šárka Strachová obsadila šesté místo v slalomu Světového poháru v Semmeringu a o jednu příčku si vylepšila svoje letošní maximum. Od stupňů vítězů dělilo českou reprezentantku 52 setin sekundy. Závod vyhrála Američanka Mikaela Shiffrinová.

Strachová byla ve všech čtyřech slalomech sezony mezi nejlepšími deseti

Strachová byla ve všech čtyřech slalomech sezony mezi nejlepšími deseti,zdroj: Profimedia.cz

Shiffrinová završila v rakouském středisku hattrick, neboť zde ovládla v minulých dnech také oba obří slalomy. Na kontě má nyní rekordních dvanáct výher ve slalomu SP v řadě, dosáhla tak historického výsledku, neboť takové série v jedné disciplíně před ní žádná lyžařka nedosáhla.

Dosud byla nejlepší Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová, jež v 70. letech minulého století ovládla jedenáct sjezdů po sobě. K překonání absolutního rekordu švédského fenoména Ingemara Stenmarka a jeho čtrnácti po sobě jdoucích triumfů v obřím slalomu z konce stejné dekády chybějí Schiffrinové ještě tři slalomová prvenství. Naposledy v této disciplíně podlehla loni v únoru.

Přesto dnes byla teprve jednadvacetiletá Američanka blízko tomu, že na milník nedosáhne. Po polovině druhého kola ztrácela na průběžně vedoucí Slovenku Veroniku Velez-Zuzulovou 33 setin, jenže úžasným finišem na ni najela vteřinu. "Bylo to šílené," řekla Schiffrinová televizní stanici ORF. "To byl tedy boj. Dneska se mi bude spát dobře," usmála se. V celkovém hodnocení SP zvýšila náskok před druhou Švýcarkou Larou Gutovou na 215 bodů.

Zuzulová nakonec skončila druhá se ztrátou 64 setin, třetí místo patří Wendy Holdenerové. Švýcarka zaostala za vítězkou už o 1,54 sekundy. Životní závod zajela česká reprezentantka Martina Dubovská, jejíž osmnácté místo se ztrátou 4,10 sekundy znamená nejlepší výsledek v kariéře.

Jednatřicetiletá Strachová zajela v prvním kole pátý čas. Na vedoucí Shiffrinovou ztrácela 68 setin, na pódiové umístění jen devět. I když v druhé jízdě na prvních dvou mezičasech držela průběžnou vedoucí pozici, v závěru ztratila a propadla se o jedno místo. Druhou jízdu zvládlo rychleji 17 soupeřek.

I v předchozích třech slalomech Strachová pokaždé skončila v elitní desítce, v Levi a Killingtonu byla sedmá, v Sestriere devátá.

Tagy: slalom

Zdroje: ČTK