Stupňů vítězů nemám ještě dost, říká Šárka Strachová

- Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Ve Světovém poháru stála třikrát na stupních vítězů, z mistrovství světa přivezla bronzovou medaili. To je jasný návrat do nejužší světové špičky. I proto si slalomářka Šárka Strachová kariéru prodlouží nejméně o dva roky.

Šárka má za sebou skvělou sezonu

Šárka má za sebou skvělou sezonu,zdroj: Profimedia.cz

Před rokem a půl nebylo vůbec jasné, jestli s lyžováním kvůli zdravotním problémům neskončí. Nyní má třicetiletá lyžařka další motivaci a chuť závodit, když se jí začalo opět dařit. "Příští sezonu pojedu určitě a tu další s vrcholem na mistrovství světa ve Svatém Mořici nejspíš taky. Je to velmi reálné," plánuje.

V následující sezoně chce navázat na medailové pozice a sáhnout si i na metu nejvyšší. "Aby pódií bylo co nejvíc, pokud možno i vítězství," řekla. Velkou motivací je pro ni malý křišťálový glóbus za celkový triumf ve slalomu. Je si však vědoma toho, že Američanka Mikaela Schiffrinová je nadmíru těžkou soupeřkou. "Je královnou, ale víme, jak na ni, znám rezervy, určitě se s ní o první místo můžu prát," řekla Strachová.

Zlepšit se prý musí v technice i v kondičním tréninku. "Na něco nemám takovou sílu, nezapojuji všechny svaly, musím tělo připravit, zdokonalit a posílit, abych v srpnu mohla na lyže a tam pracovat na technice," řekla. "Těch stupňů vítězů jsem se ještě nenabažila a americkou hymnu už mám taky naposlouchanou dost," podotkla s úsměvem. 

Šárku pobolívá tříslo a proto vynechá mistrovství České republiky ve Špindlerově Mlýně. Nyní je v plánu hlavně odpočinek. "Na těle je únava znát, po třicítce regeneruje jinak," poznamenala. Chce také jezdit na koni a tancovat, na dovolenou se nechystá. "Nejdál pojedu na statek do Benic," upřesnila. A podílet se bude i na ukončení dokumentárního filmu, který zmapuje její silný životní příběh o rozchodu s otcem i o nádoru na mozku. Premiéra bude v polovině května.

Tagy: česká lyžařka alpské lyžování

Zdroje: ČTK