Těhotná Straková přerušila kariéru: Cítím, že na mateřství nazrál čas

- Sport autor: Danica Klein

Česká výškařka Iva Straková si minimálně na rok od atletiky odpočine, neboť je těhotná. Třicetiletá závodnice zatím neplánuje, jestli to pro ni znamená konec kariéry nebo se ještě ve výškařském sektoru někdy objeví.

"Myslím, že bych se ještě mohla vrátit. Ale zda se tak stane, nedokážu odhadnout. Vše nechávám otevřené, nerada plánuju věci dopředu. Uvidím, jak budu mateřské povinnosti zvládat a jak půjdou skloubit s případným návratem do výškařského sektoru," prohlásila Straková.

Únavová zlomenina

Závodnice Olympu Praha začínala s atletikou v Táboře. Reprezentační úspěchy začala sbírat na evropském šampionátu v Mnichově v roce 2002 a od té doby byla pravidelnou posilou reprezentačního týmu na vrcholných akcích.

Na konto si připsala dvakrát sedmé místo z halových evropských šampionátů v letech 2005 a 2009 či dvanáctou příčku z olympijských her v Pekingu v roce 2008. Tentýž rok si vytvořila osobní rekord 198 centimetrů.

V loňském roce na halovém mistrovství světa v Dauhá skončila devátá, ale velkou část hlavní sezony se potýkala s únavovou zlomeninou nártu a nedokázala se dostat do bývalé formy.

Tagy: konec kariéra tehotna svaz atletika

Zdroje: ČTK