Tenisový skandál! Záhlavová-Strýcová je podezřelá z dopingu

- Tenis autor: Danica Klein

Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová má podle deníku Blesk podezření na pozitivní dopingový test. Šestadvacetiletá rodačka z Plzně od října nehraje a chyběla i na grandslamovém Australian Open. 

Barbora Záhlavová-Strýcová

Barbora Záhlavová-Strýcová,zdroj: Reuters

Se Záhlavovou-Strýcovou je v kontaktu tiskový mluvčí českého fedcupového týmu Karel Tejkal. "Na informace v médiích nebude Bára prozatím na základě doporučení svých právních zástupců jakkoli reagovat, a to do okamžiku, než k celému případu bude mít k dispozici všechny potřebné dokumenty a informace. Pak je připravena se veřejně vyjádřit a očistit své jméno," uvedl Tejkal.

Blesk informaci zveřejnil bez uvedení konkrétní látky, kterou měla 109. tenistka světového žebříčku Záhlavová-Strýcová užít. Mezinárodní tenisová federace (ITF) a zástupce Antidopingového výboru ČR Jan Chlumský případný doping české hráčky nekomentovaly. "Dokud vše nezveřejní oficiální místa, je lepší mlčet,“ řekl Chlumský. 

Záhlavová-Strýcová, vítězka jednoho turnaje WTA ve dvouhře a 17 ve čtyřhře, hrála naposledy turnaj loni v říjnu v německém Ismaningu. 

Jako poslední byl z českých tenistů za doping potrestán Ivo Minář, který dostal v roce 2009 trest na osm měsíců za nepovolený potravinový doplněk odbourávající tuky. Před ním byl z dopingu obviněn Bohdan Ulihrach v roce 2003, ale dvouletý trest za užití nandrolonu mu byl zrušen, protože látku obsahovaly schválené energetické tyčinky.

Tagy: doping tenistka

Zdroje: ČTK