Tenistky mají pro duel Fed Cupu v Kanadě jasný cíl. Vyhrát

- Tenis autor: Petr Hašek

Do Kanady sice odletěly české tenistky výrazně oslabeny, přesto věří, že úvodní kolo Fed Cupu zvládnou a udrží se na vítězné vlně z minulé sezony. A při neúčasti největší kanadské hvězdy Eugenie Bouchardové bude tým kapitána Petra Pály favoritem.

Karolína Plíšková bude při neúčasti Petry Kvitové v Kanadě českou jedničkou

Karolína Plíšková bude při neúčasti Petry Kvitové v Kanadě českou jedničkou,zdroj: Isifa.com

„Jedeme vyhrát, ať Kanada nastoupí v jakékoli sestavě,“ nechal se slyšet kapitán Petr Pála, který musel tentokrát soupisku sestavit bez největších hvězd Petry Kvitové s Lucií Šafářovou. Obě hráčky se vzhledem ke svému náročnému programu a dějišti omluvily. Chybět bude navíc i Barbora Záhlavová-Strýcová či Klára Koukalová.

S Pálou tak zamířily do mrazivé Kanady Lucie Hradecká a debutantky Karolína Plíšková, Tereza Smitková a Denisa Allertová. Zatímco na loňské finále musel kapitán vybírat hned z několika hráček, nyní řešil hlavně omluvenky.

„Nominace je někdy složitá míň a někdy víc, ale jsem strašně spokojený s týmem, který tam letí. Jsem rád, že máme tolik holek a tolik dobrých holek, a proto je naše sestava opravdu silná,“ je přesvědčen Pála

Jedničkou bude Plíšková

Při absenci Kvitové, která vynechá od své premiéry ve Fed Cupu v baráži v roce 2007 teprve třetí zápas, povede český výběr jako jednička Plíšková. Dvaadvacátá hráčka světového žebříčku nasála fedcupovou atmosféru poprvé loni při finále, ale do závěrečné sestavy se nakonec nedostala.

„Jsem zvědavá, jaké to bude, jak to všechno zvládnu, ale těším se,“ řekla Plíšková, jíž kapitán dodal sebevědomí. „Bude jednou z opor ve Fed Cupu, jak tady, tak v budoucnosti,“ míní Pála.

Bez Bouchardové jsou Kanaďanky poloviční

Jedním z hlavních témat byla českými reprezentantkami i sestava Kanady. Až v pondělí odpoledne se totiž rozhodlo o tom, že za domácí tým nenastoupí světová sedmička Eugenie Bouchardová. Její neúčast Češkám nahrává, protože další Kanaďanky jsou až ve druhé stovce žebříčku WTA.

„Nám je to ale úplně jedno. Letíme, jak letíme a uvidíme v úterý, jestli bude trénovat nebo nebude. Podle toho se začneme připravovat. Nebudeme si nalhávat, když nebude, tak jsme jasnými favority a měli bychom to zvládnout,“ řekl kapitán Pála.

Češky zahájí obhajobu titulu v Kanadě 7. a 8. února v Québecu, kde se bude hrát na tvrdém povrchu. Loni vyhrály Fed Cup potřetí za uplynulé čtyři roky.

Tagy: fed cup české tenistky

Zdroje: ČTK