Tenistům nepřeje počasí. Pondělní program French Open byl kvůli dešti zrušen

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Program devátého hracího dne na druhém grandslamovém turnaji tenisové sezony musel být kvůli vytrvalému dešti už necelé dvě hodiny po poledni kompletně zrušen. Celý hrací den byl na Roland Garros naposledy odvolán přesně před šestnácti lety, tedy 30. května 2000. 

Tenistům v Paříži nepřeje počasí

Tenistům v Paříži nepřeje počasí,zdroj: Profimedia.cz

Na dvorec se nedostal ani český hráč Tomáš Berdych, jehož čeká osmifinálový duel se Španělem Davidem Ferrerem. Zápas se přesune na úterý.

Ve francouzské metropoli od rána prší. Organizátoři nejprve start, který byl tradičně v plánu od 11:00, několikrát posunuli a ve 13:40 program úplně odvolali.

"Všechno dnes zrušeno," konstatoval Berdych na sociálních sítích a přidal popěvek z anglické dětské písničky: "Rain, Rain. Go Away! (Jdi pryč, dešti)." Pršet ale má v Paříži také v úterý.

Sedmý nasazený Berdych má s turnajovou jedenáctkou Španělem Davidem Ferrerem negativní bilanci 6:8, ale letos ho porazil na antuce v Madridu.

Z českých hráčů dnes měli hrát také Andrea Hlaváčková smíšenou čtyřhru a v juniorských soutěžích Patrik Rikl, Lucie Kaňková a Monika Kilnarová.

Zrušeno bylo celkem deset zápasů osmifinále dvouher včetně duelů světových jedniček Srba Novaka Djokoviče a Američanky Sereny Williamsové. V roce 2000 byl odvolán druhý den turnaje a neodehrálo se 50 zápasů 1. kola.

Tagy: grandslam French open

Zdroje: ČTK