Tour de France: Contador chybět nebude

- Sport autor: Danica Klein

Španělský cyklista Alberto Contador přece jen pojede Tour de France, kterou loni potřetí v kariéře vyhrál. Letošní šampion Gira d'Italia v květnu naznačoval, že by se mohl soustředit na zářijovou Vueltu a nejslavnější etapový závod světa letos vynechat, nakonec ale 2. července na startu Tour chybět nebude.

Contadorovu účast na Tour ohrožovala stále neuzavřená dopingová aféra z loňského ročníku, během kterého měl hvězdný jezdec pozitivní test na zakázanou látku clenbuterol. Cyklista tvrdil, že za výsledek kontroly mohlo kontaminované maso.

Přijde o loňský titul?

Národní cyklistická federace mu nejprve udělila roční zákaz startů, ale později ho zrušila. Proti tomu se odvolaly Mezinárodní cyklistická unie a Světová antidopingová agentura, arbitráž však rozhodnutí už podruhé odložila a verdikt vynese až začátkem srpna.

Contador tak může dál závodit, stále mu ale hrozí, že přijde o loňský titul na Tour a všechny následně dosažené výsledky. V případě, že bude uznán vinným z dopingu, by nejspíš dostal také dvouletý distanc.

Pokud by se jezdci stáje SaxoBank-Sungard povedlo po Giru vyhrát v jedné sezoně i Tour de France, stal by se prvním držitelem cenného double od roku 1998, kdy to dokázal Ital Marco Pantani.

Tagy: kolo

Zdroje: ČTK