Tour de France přišla o jeden z vrcholů. Průsmyk Galibier se drolí

- Cyklistika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Letošní Tour de France už teď přišla o jedno z hlavních lákadel. Obávané alpské stoupání na Col du Galibier bylo kvůli sesuvu půdy nahrazeno jinou trasou. V loňských ročnících bylo toto náročné stoupání často rozhodující pasáží, kde docházelo k častým zvratům v celkovém pořadí. Vrchaři jako je Leopold König nebo Roman Kreuziger si ale kopce užijí i tak, protože v Alpách si je rovinatých pasáží jako šafránu.

Legendární stoupání na Col du Galibier

Legendární stoupání na Col du Galibier,zdroj: Profimedia.cz

Pořadatelé cyklistického závodu Tour de France museli kvůli dubnovému sesuvu půdy ve francouzských Alpách změnit trasu 20. etapy letošního ročníku a vypustit náročné stoupání na Col du Galibier. Cíl předposlední etapy zůstane na vrcholu vyhlášených 21 serpentin v l'Alp d'Huez.

Obávaný výjezd přes horský průsmyk Col du Galibier nahradí jiné náročné stoupání na Col de la Croix de Fer, dlouhé 29 kilometrů s průměrným sklonem 5,2 procenta. Délka etapy 110,5 kilometru tak zůstane rovněž nezměněna.

Stodruhý ročník legendární Tour de France odstartuje 4. července v Utrechtu. Do cíle v Paříži peloton dorazí 26. července.

Tagy: Tour de France

Zdroje: ČTK