Trenér Vrba hodlá v Turecku pozměnit vítěznou sestavu

- Fotbal autor: Petr Hašek

Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba prozradil, že oproti vítěznému vstupu do evropské kvalifikace s Nizozemskem udělá v pátečním duelu na turecké půdě v základní sestavě aspoň jednu změnu.

Pavel Vrba při reprezentačním tréninku

Pavel Vrba při reprezentačním tréninku,zdroj: Profimedia.cz

„Je pravda, že se říká, že vítězná sestava se nemění, ale pravděpodobně udělám nějakou změnu,“ nechal se Vrby slyšet na předzápasové tiskové konferenci v Istanbulu.

Základní jedenáctku ale samozřejmě neprozradil. „Jako první se ji dozvědí hráči. Samozřejmě jsem rozhodnutý, jak by to mělo vypadat, ale je minimálně slušnost první to oznámit hráčům,“ má jasno Vrba.

Změnou může být nasazení sparťanského záložníka Lukáše Váchy, který vyléčil poraněnou nohu. „Je stoprocentně připraven na zítřejší utkání. Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku,“ prozradil český lodivod, který očekává proti Turecku podobný zápas jako s Nizozemskem.

„Hrají podobný způsob jako Holanďané, jsou velice dobře technicky vybavení, práce s balonem je úžasná. Pokud chceme uspět, musíme být dostatečně dobře organizovaní a využít každou příležitost do útočné fáze,“ řekl Vrba. „Považuji Turecko s Nizozemskem za největšího soupeře ve skupině,“ dodal.

Turkům bude chybět několik opor včetně kapitána Emreho Belözoglua či kanonýra Buraka Yilmaze. „Mužstvo mají poskládané z třech top mužstev Galatasaraye, Fenerbahce a Besiktase plus doplněno hráči ze zahraničí. Nemyslím si, že když vypadnou čtyři pět hráčů, že to bude nějaký velký problém. Naopak to může být pro hráče obrovská výzva,“ míní Vrba.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Pavel Vrba

Zdroje: ČTK