Trénink a snadné vítězství, glosuje německý tisk pět gólů Plzni

- Fotbal autor: Jakub Konečný

Očekávané a snadné vítězství, tak hodnotí německý tisk výsledek středečního utkání Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Viktorií Plzeň. Bavorský celek vyhrál 5:0, plzeňští fotbalisté na jeho stadionu za 90 minut ani jednou nevystřelili na branku.

Hráči Bayernu Mnichov

Hráči Bayernu Mnichov,zdroj: foxsports.com

"Tým Viktorie Plzeň byl proti solidně hrajícím Mnichovanům ve všech ohledech pozadu," uvedl Tagesspiegel. "Češi nakonec museli být s porážkou 0:5 ještě spokojeni," konstatuje list a připomíná řadu gólových šancí, které Bayern nevyužil. Celkové vyznění zápasu pak hodnotí jako trénink pro mnichovský celek.

"Plzeň byla proti obhájci titulu, který ji výrazně převyšoval, naprosto bez šance," komentovala utkání na svých internetových stránkách rozhlasová stanice Bayerische Rundfunk. "Bavorská továrna na góly neznala slitování s momentálně druhým týmem české ligy."

Deník Handelsblatt konstatuje, že pro německého mistra nebylo vítězství nad českým soupeřem nijak namáhavé. "Už po pár minutách bylo všem v Mnichově jasné, kdo vyhraje, otázkou byla jen, jak vysoké vítězství to bude. Bayern si dělal s Viktorií, co chtěl, jen s góly si dával na čas," píše deník.

Tagy: Liga mistrů Viktoria Plzeň Bayern Mnichov

Zdroje: ČTK