Tři trestná kola! Češky se bez Soukalové protrápily k šestému místu

- Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Bez vedoucí ženy Světového poháru Gabriely Soukalové nastoupily české biatlonistky do nedělní štafety. Kvartetu Eva Puskarčíková, Jitka Landová, Lucie Charvátová se na střelnici nedařilo, zásluhou výborného finiše Veroniky Vítkové však berou šesté místo. Češky tak zopakovaly svůj výsledek z úvodních štafet letošní sezony v Hochfilzenu.

Veronika Vítková dovezla českou štafetu do cíle na šestém místě

Veronika Vítková dovezla českou štafetu do cíle na šestém místě,zdroj: Profimedia.cz

Soukalová se necítila stoprocentně a po sobotní výhře v závodu s hromadným startem trenéři rozhodli, že nebudou riskovat a štafetu vynechá.

"Bylo dobře, že odpočívala," řekl trenér Zdeněk Vítek v České televizi a k výkonu štafety dodal: "V tomhle složení je šesté místo nakonec krásný výsledek. Byla tam spousta momentů, na které bych radši zapomněl, ale s výsledkem jsem spokojený."

Štafetu rozjela Eva Puskarčíková, po stojce musela na jedno trestné kolo a předala třináctá. Jitka Landová dobíjela třikrát a o místo pozici vylepšila. Lucie Charvátová zastřílela vleže perfektně a na stojku přijela šestá. Střelbu ale nezvládla, musela na dvě trestná kola a propadla se zpět na 13. místo.

"Lucka se nechala unést atmosférou. Posunula to dopředu, už se viděla někde na trati a hlavou nebyla na střelnici. To je můj pocit," uvažoval Vítek.

Vítková dobíjela dvakrát, dotáhla se na týmy před sebou a v posledním kole posunula loňské vítězky pořadí štafet na 6. místo. Češky tím zopakovaly výsledek z úvodní štafety sezony v Hochfilzenu v polovině prosince.

Ukrajinky, které musely na jedno trestné kolo, se držely prakticky celý závod v čele, ale o výhru málem přišly. Na posledním úseku útočila Němka Laura Dahlmeierová. Olena Pidhrušná se ale dokázala díky přesné střelbě udržet v čele a ve finiši před sebe k nelibosti fanoušků Němku podél hrazení nepustila. Třetí byla Itálie.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - štafeta (4x6 km): 1. Ukrajina (Varvynecová, Džymová, Valj Semerenková, Pidhrušná) 1:16:14,2 (1 tr. okruh + 4 dobíjení), 2. Německo (Horchlerová, Gössnerová, Hammerschmidtová, Dahlmeierová) -1,2 (2+11), 3. Itálie (Vittozziová, Oberhoferová, Runggaldierová, Wiererová) -43,8 (0+10), 4. Rusko -44,9 (2+7), 5. Norsko -1:11,5 (1+13), 6. ČR (Puskarčíková, Landová, Charvátová, Vítková) -1:47,7 (3+11).

Tagy: čeští biatlonisté Světový pohár v biatlonu

Zdroje: ČTK