Ukrajinská policie varuje návštěvníky Eura před zloději

- Fotbal autor: Sebastian Kantor

Spíš než rasismu by se fanoušci přijíždějící na fotbalové Euro na Ukrajinu měli obávat kapesních zlodějů, vykrádačů aut a falešných policistů. Prohlásil to dnes na tiskové konferenci v Kyjevě mluvčí ministerstva vnitra Volodymyr Poliščuk. Reagoval tak na zprávy britských médií z minulých dnů, podle nichž fanoušky čekají na Ukrajině hajlující výtržníci a fotbalisty tmavé pleti rasistické urážky.

Image: 0127585203, License: Rights managed, Police experts examine one of the explosion sites in the eastern Ukrainian city of Dnipropetrovsk, on April 28, 2012. At least 27 people were injured on April 27, in Dnipropetrovsk in four successive blasts that President Viktor Yanukovych called a challenge to the nation., Place: UKRAINE, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP

Image: 0127585203, License: Rights managed, Police experts examine one of the explosion sites in the eastern Ukrainian city of Dnipropetrovsk, on April 28, 2012. At least 27 people were injured on April 27, in Dnipropetrovsk in four successive blasts that President Viktor Yanukovych called a challenge to the nation., Place: UKRAINE, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP,zdroj: Archiv

"Máme dostatek sil k tomu, abychom podobné jevy, vyskytnou-li se, potlačili," řekl mluvčí. Informaci o chystaných rasistických projevech policisté podle něj prověřují, ale žádné náznaky dosud neobjevili. Na případné agresivní chování zahraničních, zejména německých fanoušků se ukrajinská policie připravuje ve spolupráci se zahraničními kolegy. 

Zahraniční turisté by se podle Poliščuka měli na Ukrajině spíš obávat kapesních zlodějů a měli by se chránit před vykrádáním špatně zajištěných automobilů. Ministerstvo vnitra rovněž varuje před podvodníky, kteří v policejních uniformách zastavují řidiče a připravují je o peníze. 

Fanoušci přijíždějící ze zahraničí na zápasy Eura dostanou letáky s kontakty na policii a základními informacemi o chování na stadionech. Letáky budou policisté rozdávat na hraničních přechodech, nádražích, letištích i ve sportovních arénách. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK