Unavený Verner bere pražskou exhibici jako přípravu na MS

- Sport autor: Jakub Procházka

Dva dny nespal, bolí ho celé tělo a mistrovství světa se kvapem blíží. Přesto si český krasobruslař Tomáš Verner nechtěl nechat ujít pražskou exhibici Nebeské hrany, na které se v pátek a v sobotu představí v Tesla Areně s řadou světových hvězd.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Show si chce užít, ale zároveň ji bere jako přípravu na světový šampionát v Moskvě, kam se přesune hned v pondělí. 

"Připadám si, že jsem nespal dva dny. Cesta do Prahy byla hodně náročná," řekl Verner, který dopoledne dorazil z Kanady, kde od loňska trénuje. "Jednu noc jsem nespal, protože jsem si potřeboval zabalit kufr. Vím přesně, co do něj dát, ale protože jsem se balil na exhibici i na mistrovství, tak jsem nad tím strávil celou noc. Abych toho neměl moc nebo málo," uvedl mistr Evropy z roku 2008. 

Nevyspal se prý ani během dlouhého letu z Kanady. "Seděl jsem vedle španělské dámy, která neuměla pustit televizi v letadle ani přepnout hlasitost. Neuměla nic. A patnáctkrát šla na záchod, asi byla nachlazená. Cesta nebyla nic moc," popsal Verner.

Trénink přímo v hale pro MS

Spánkový deficit prý dožene v neděli při návštěvě rodiny v Borovanech u Českých Budějovic. "Do soboty to dobruslím a pak budu dlouho spát. Pojedu domů a vyspím se po dlouhé době ve své posteli. V pondělí ale už letím do Moskvy, kde se budu připravovat na mistrovství světa," dodal Verner, který vstoupí do šampionátu krátkým programem 27. dubna. 

Do té doby bude v Moskvě trénovat. Zvolil toto řešení, protože měl problém zajistit si volný led pro tréninky. "Myslel jsem, že domluvit led bude jednodušší. Volal jsem bývalé trenérce paní Kopřivové, ale v hale Hasa, kde jsem dříve v Praze trénoval, už led není. Nejjednodušší bylo se dohodnout rovnou v Moskvě. Budu trénovat přímo v hale, kde se pojede šampionát. Snad to bude moje výhoda před soupeři," řekl Verner. 

S jednáním o ledu mu pomáhali i trenéři jeho přítelkyně Nathalie Pechalatové. "Už to tak bývá, že není důležité, co umíte, ale koho znáte. To mi pomohlo," přiznal. 

Tsunami odstěhovala MS z Japonska

Před odletem do Moskvy ho čekají dvě exhibiční vystoupení v Praze. "Museli jsme vymyslet, jak je zařadit do tréninkového plánu, protože jsem si to nechtěl nechat ujít," uvedl Verner, který poprvé zažije exhibici jako generálku na vrchol sezony.

Původně se totiž mistrovství světa mělo konat v březnu v Japonsku, ale kvůli ničivému zemětřesení a vlně tsunami bylo přeloženo až na konec dubna do Moskvy. "Exhibice pro mě byla vždy odměnou po sezoně. Normálně je v průběhu roku nejezdím. Teď to beru jako přípravu na šampionát, ale pořád platí, že exhibice je většinou hlavně zábava," dodal. 

Na Nebeských hranách se představí s dvěma jízdami. "Začnu se svým volným programem a pak pojedu každý den jinou jízdu, aby se to neokoukalo. V pátek bude Tom Jones a v sobotu takové překvapení, které bude překvapení i pro mě. Uvidíme, jak půjdou nácviky s živou kapelou. Není jednoduché to domluvit přes oceán. Už jsem si ale něco připravil, takže se snad lidi budou bavit. Při nejhorším se budou smát mně," dodal Verner.

Tagy: vikend MS krasobruslení

Zdroje: ČTK