USADA: Toužíme po Armstrongově výpovědi pod přísahou

- Cyklistika autor: Danica Klein

VIDEO. Přiznání bývalého cyklisty Lance Armstronga k dopingu v televizním pořadu moderátorky Oprah Winfreyové může být krokem k očištění celé cyklistiky. Věří v to zástupci Americké antidopingové agentury USADA, kteří by nyní jednačtyřicetiletého Texasana rádi vyslechli.

Lance Armstrong

Lance Armstrong,zdroj: telegraph.co.uk

USADA doufají, že to, čeho se dočkali diváci po celém světě prostřednictvím televizního přenosu, zazní z Armstrongových úst ještě jednou - po přísahou. 

"Lance Armstrong konečně připustil, že jeho cyklistická kariéra byla postavena na mocné kombinaci dopingu a lži," uvedl v tiskovém prohlášení šéf USADA Travis Tygart krátce po uvedení televizní show, jejíž druhá část bude odvysílána v noci na sobotu SEČ. 

"Jeho přiznání, že v průběhu své kariéry dopoval, je jen malým krokem správným směrem," podotkl Tygart. "Ale pokud je upřímný v touze po nápravě svých chyb z minulosti, bude vypovídat o plném dosahu svých dopingových aktivit," věří Tygart. 


USADA již v průběhu tohoto týdne vyjádřila přání vyzpovídat Armstronga - pokud by skutečně pod přísahou vypovídal - ohledně toho, co všechno ví o dopingu v cyklistice. 

"Cyklistiku miluju a vím, že lidé mě vidí jako někoho, kdo tento sport zneuctil," připustil v rozhovoru Armstrong. "Kdybych mohl, pokud by tu bylo něco takového jako 'komise pravdy a usmíření' a já bych byl pozván, budu prvním, kdo do těch dveří vejde," uvedl Armstrong.

Tagy: doping soud cyklista komora

Zdroje: ČTK