Úvodní turnaj sezony v Shenzhenu: Záhlavová-Strýcová je ve čtvrtfinále

- Tenis autor: Danica Klein

Tenistka Klára Zakopalová si na turnaji v čínském Šen-čenu po prohře ve druhém kole loňskou účast ve finále nezopakuje. Naopak Barbora Záhlavová-Strýcová v boji o postup do čtvrtfinále uspěla. 

Barbora Záhlavová-Strýcová

Barbora Záhlavová-Strýcová,zdroj: Getty Images

Jednatřicetiletá Zakopalová, nasazená jako číslo tři, dnes poprvé v kariéře podlehla Rakušance Patricii Mayrové-Achleitnerové, s kterou prohrála 6:7 a 4:6. Předchozí dva vzájemné zápasy Zakopalová vyhrála. 

Záhlavová-Strýcová zvládla duel s nasazenou sedmičkou Čeng Ťie a čínskou hráčku zdolala 6:0 a 7:6. Ve čtvrtfinále turnaje s dotací půl milionu dolarů se utká s Američankou Vaniou Kingovou, která překvapivě vyřadila nasazenou dvojku Saru Erraniovou z Itálie. 

Zatímco v prvním setu Záhlavová-Strýcová nedala Čeng Ťie šanci a vyhrála ho hladce za 23 minut, druhá sada trvala téměř o hodinu déle. V tie-breaku česká tenistka prohrávala už 0:4 a 1:5, ale vyrovnala na 5:5 a pak proměnila druhý mečbol. 

Číňanku, která je ve světovém žebříčku o 41 míst výše, porazila Záhlavová-Strýcová i podruhé v kariéře. Také s Kingovou má pozitivní bilanci 2:0, oba vzájemné duely vyhrála v loňském roce. V případě úspěchu by si Záhlavová-Strýcová zahrála semifinále poprvé od předloňského července, kdy byla v Palermu až ve finále. 

Tagy: turnaj čtvrtfinále česká tenistka

Zdroje: ČTK