V Anglii rozpoutali proti Chelsea kampaň, zuří Mourinho

VIDEO - Fotbal autor: Petr Hašek

José Mourinho se v Anglii zase postaral o pořádný rozruch. Kontroverzní trenér Chelsea si pustil pusu na špacír po ligovém zápase na půdě Southamptonu, kde jeho svěřenci remizovali 1:1. Nelíbilo se mu, že sudí neodpískal ve prospěch londýnského klubu penaltu. Místo toho dostal Cesc Fábregas žlutou kartu za simulovaní.

Trenér Chelsea José Mourinho

Trenér Chelsea José Mourinho,zdroj: Isifa.com

V letošní sezoně byli hráči vedoucího týmu Premier League karetně napomínáni za filmování už počtvrté, což podle Mourinha není náhoda.

„To nejsou jednotlivé incidenty. To je kampaň, jasná kampaň. Lidé, komentátoři, experti, trenéři ostatních týmů, ti všichni reagují na Chelsea jiným způsobem než na ostatní mužstva,“ zlobil se portugalský trenér. „Vytvářejí tím velký tlak na rozhodčí a rozhodčí pak dělají chyby, jako byla tato. Ztratili jsme dva body a Fábregas dostal žlutou kartu,“ dodal.

Mourinha rozhněval moment z druhého poločasu, kdy za nerozhodného stavu 1:1 Fábregas upadl po kontaktu s domácím Targettem. Rozhodčí Taylor ale penaltu ke zděšení španělského reprezentačního záložníka nenařídil.

„Je to skandál, protože to nebyla žádná malá penalta. To byla penalta jako hrom,“ prohlásil Mourinho. „Myslím, že rozhodčí nepískal svůj nejlepší zápas v životě. Nevím, jestli se mu bude dobře usínat,“ doplnil Fábregas.

Tříbodový náskok

Chelsea nakonec remíza tolik mrzet nemusela, protože body překvapivě ztratil také druhý Manchester City. Ten na domácí půdě s předposledním Burnley pouze remizoval 2:2. „Blues“ tak mají po polovině ligy stále mají v čele tabulky tříbodový náskok.

„Myslím, že jsme zvládli první část sezony velmi dobře. Jsme první v Premier League, v Lize mistrů jsme postoupili z prvního místa. Ale zatím jsme nic nevyhráli. Úspěšnost sezony se posuzuje až podle získaných trofejí,“ má jasno Mourinho.

Tagy: fotbal Premier League FC Chelsea

Zdroje: ČTK