V pátek začínají v Baku Evropské hry. Naši reprezentati už jsou na místě

- Ostatní sporty autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

V pátek budou v Baku zahájeny premiérové Evropské hry, na kterých se představí 129 českých sportovců. Šéf české výpravy Martin Doktor věří, že akce srovnatelná svým rozměrem s olympijskými hrami dopadne dobře a po jejím skončení se potvrdí, že rozhodnutí Evropského olympijského výboru (EOV) uspořádat hry bylo správné.

Moderní pětibojař Tomáš Svoboda

Moderní pětibojař Tomáš Svoboda,zdroj: Archiv

"Pro nás je to nejdůležitější akce roku. Jede tam obrovská výprava, která je srovnatelná s výpravou na olympijské hry," řekl Doktor.

EOV rozhodl o konání Evropských her v prosinci 2012 a ani samy národní federace dlouho neměly dostatek informací, co sportovce čeká.

V Ázerbájdžánu se představí 129 českých sportovců. Další část výpravy, ve které budou i elitní rychlostní kanoisté v čele s kajakářským mistrem světa Josefem Dostálem nebo olympijský vítěz v trapu David Kostelecký, odcestuje v pátek. Poslední speciál do Baku odletí příští týden ve čtvrtek a na palubě bude například judistická hvězda Lukáš Krpálek.

Vlajkonošem české výpravy na Evropských hrách v Baku bude triatlonista Tomáš Svoboda. Bratr moderního pětibojaře Davida Svobody, olympijského vítěze z Londýna, odletěl do Ázerbájdžánu dnes prvním speciálem z kbelského vojenského letiště v Praze.

Hlavní hvězdou první části výpravy měl být biker Jaroslav Kulhavý, olympijský vítěz z Londýna si však v minulém týdnu lehce poranil koleno, rozhodl se změnit plány a v Baku bude chybět. Kulhavého se bude snažit nahradit Ondřej Cink, v sobotu čeká boj o medaile i bikerky s Terezou Huříkovou nebo triatlonistky.

"Tipovat, kolik získáme medailí, je hodně těžké. Složitější než před olympiádami, což také nedělám rád. Máme ale ve výpravě špičkové borce. Věřím, že sedm až deset by jich mohlo být," řekl Doktor.

Tagy: olympijské hry

Zdroje: ČTK