Dnes je neděle 20. dubna 2025., Svátek má Marcela
Počasí dnes 18°C Polojasno

V úvodní časovce se nejlépe dařilo Kreuzigerovi

9. 5. 2015 – 17:08 | Cyklistika | Redakce Sport.Tiscali.cz | Diskuze:

V úvodní časovce se nejlépe dařilo Kreuzigerovi
Stáj Romana Kreuzigera Tinkoff-Saxo | zdroj: Profimedia

V sobotní časovce, která byla zároveň úvodní etapou cyklistického závodu Giro d'Italia se z českých závodníků nejlépe dařilo Romanu Kreuzigerovi se stájí Tinkoff-Saxo.

Úvodní časovka jednoho z nejslavnějších etapových závodů byla z pohledu českých závodníků nejúspěšnější pro stáj Romana Kreuzigera Tinkoff-Saxo, která zajela druhý nejrychlejší čas dne. Petr Vakoč dojel se svojí stájí Etixx-Quick-Step na čtvrtém místě a další z českých jezdců Leopold König, se s týmem Sky zařadil na devátou příčku.

V týmové jízdě proti chronometru si s etapou dlouhou 17,6 kilometru nejrychleji poradila stáj Orica GreenEdge.

Průbežné pořadí:

1. Gerrans 19:26, 2. Matthews, 3. Hepburn (Orica GreenEdge), 4. Weening (Orica GreenEdge), 5. Clarke (Orica GreenEdge), 6. Chaves (Orica GreenEdge) všichni stejný čas, 7. Boaro (Tinkoff-Saxo), 8. Kreuziger (Tinkoff-Saxo), 9. Rogers (Tinkoff-Saxo), 10. Contador (Tinkoff-Saxo) všichni -7, ...24. Vakoč (Etixx-Quick-Step) -19, 56. König (Sky) -27.

Zdroje:
ČTK, Vlastní

Předchozí článek

Filipíny se připravují na tajfun, domovy preventivně opustily tisíce lidí

Následující článek

Profesory by měly jmenovat univerzity, ne politici, tvrdí rektor Masarykovy univerzity