Vácha se dohodl se Spartou, čeká se už jen na souhlas Liberce

- Fotbal autor: Danica Klein

Fotbalový záložník Lukáš Vácha se už dohodl s pražskou Spartou na podmínkách vzájemné spolupráce. Jeden z nejžádanějších hráčů české ligy by se tak mohl stát první výraznou zimní posilou letenského týmu.

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha,zdroj: Mediafax

O Váchu přitom měla eminentní zájem také Plzeň, úhlavní rival Sparty a aktuální lídr české ligy. Vedení Sparty ale ještě musí dotáhnout jednání s Libercem, kde má Vácha platný kontrakt až do června 2014. 

Třiadvacetiletého Váchu vábila do svých řad i Plzeň, ale Vácha dal nakonec přednost Spartě. "Ve čtvrtečních večerních hodinách jsme se se Spartou předběžně ústně dohodli na podmínkách smlouvy," řekl Váchův manažer David Nehoda.

I Sparta potvrdila, že by Váchu ráda co nejdříve získala do svých řad. Dokud ale Pražané se Severočechy nenajdou společnou řeč, jejich ústní dohoda s Váchou je bezcenná. "S Libercem ale intenzivně jednáme," řekl mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Pokud Liberec k Váchovu odchodu svolí, posvětí i jeden z největších transferů české ligy v zimním přestupovém období. Podle informací by si Liberec mohl nárokovat sumu pohybující se mezi 12 až 15 miliony korun, Sparta ji však může částečně kompenzovat hráčskou náhradou.

Tagy: Liberec Sparta Praha

Zdroje: ČTK