Vaidišovou nepustily zdravotní problémy na turnaj do Plzně. Bude fit v Praze?

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Nicole Vaidišová se po dlouhé době měla ukázat na tuzemských kurtech. Návrat před domácí fanoušky se ale odkládá. Česká tenistka se kvůli zdravotním problémům musela odhlásit z turnaje v Plzni. První akcí bývalé světové sedmičky v ČR po jejím comebacku by tak měl být turnaj ITF v Praze na Štvanici, který začíná 10. srpna.

Nicole Vaidišová

Nicole Vaidišová,zdroj: Profimedia.cz

"Určitě nás to mrzí kvůli fanouškům. Bylo by fajn, kdyby se ukázala i tady," řekl ředitel plzeňského turnaje Tomáš Petera, který má na starosti také navazující akci v Praze. "Osobně jsem se těšil, že se už tady podívám, jak hraje, ale musím si počkat do Prahy, kde by měla startovat," řekl Petera. Pro účast na Štvanici dostala Vaidišová divokou kartu. 

K tenisu se vrátila loni na podzim po více než čtyřleté pauze a startovala na deseti akcích nižší kategorie ITF a nejdále se dostala jednou do semifinále. Dvakrát Vaidišová vypadla ve čtvrtfinále, naposledy minulý týden v Polsku. V žebříčku WTA je aktuálně na 258. místě. Dvakrát se představila v hlavní soutěži na okruhu WTA - v březnu v mexickém Monterrey a pak v Miami; jednou neuspěla v kvalifikaci. 

Během let 2004 až 2008 vyhrála šest turnajů WTA a zahrála si semifinále grandslamových Roland Garros a Australian Open a čtvrtfinále Wimbledonu. Kariéru přerušila před pěti lety kvůli zdravotním potížím a ztrátě motivace.

Tagy: zranění Praha Plzeň česká tenistka tenisové turnaje

Zdroje: ČTK