Dnes je čtvrtek 7. srpna 2025., Svátek má Lada
Počasí dnes 23°C Polojasno

Velkorysý obr: LeBron James věnuje škole milion dolarů na opravu tělocvičny

3. 5. 2013 – 11:01 | Basketbal | Danica Klein | Diskuze:

Velkorysý obr: LeBron James věnuje škole milion dolarů na opravu tělocvičny
LeBron James | zdroj: Profimedia

Basketbalista LeBron James se rozhodl věnovat milion dolarů (19,5 milionu korun) své bývalé střední škole v rodném Akronu. St. Vincent-St. Mary High School, kterou šampion NBA s Miami navštěvoval v letech 1999 až 2003, za peníze podle ESPN zrekonstruuje tělocvičnu. 

Osmadvacetiletý James, který byl loni s příjmem 53 milionů dolarů čtvrtým nejlépe vydělávajícím sportovcem světa, už nedávno pořídil všem sportovním týmům ve škole oblečení. 

Tělocvična po rekonstrukci ponese jméno trojnásobného nejužitečnějšího hráče NBA. James v ní během své školní docházky odehrál jen pár zápasů. Kvůli jeho velké popularitě využíval středoškolský tým halu univerzity v Akronu. I když v roce 2010 po přestupu z Clevelandu do Miami opustil Ohio, v létě se do svého rodiště vrací a v tělocvičně občas trénuje.

Předchozí článek

Prázdninový trip do Tater aneb za málo peněz hodně muziky

Následující článek

Situace v ÚSTR přituhuje. Nová šéfka zvažuje trestní oznámení kvůli hospodaření v ústavu

Nejnovější články