Velký návrat: Nezkrotný Fenin míří do Slavie

- Fotbal autor: Danica Klein

Fotbalista Martin Fenin se těší, že si po nevydařeném angažmá v druholigové německé Chotěbuzi v dresu Slavie Praha na jaře po pěti letech znovu zahraje českou ligu. Teplický odchovanec je přesvědčen, že tým z Edenu je optimálním působištěm pro opětovné nastartování jeho kariéry, kterou zbrzdily předloňské zranění hlavy a deprese. Rád by naplnil očekávání výrazné ofenzivní posily, do Slavie jde ale s pokorou. 

Martin Fenin

Martin Fenin,zdroj: Mediafax

"Jsem strašně rád, že se to dotáhlo. Poslední půlrok jsem prakticky nehrál a řešil, co bude. Byl jsem nažhavený, abychom už byl pořádně vytížený na hřišti. Jsem v očekávání, jak se bude dařit mně i týmu. Doufám, že zůstanu zdravý a pomůžu co nejvíce góly, aby se Slavia vrátila, kam patří," řekl dnes Fenin novinářům. 

V kontaktu byl i s Teplicemi, Slavii ale považuje za ideální k restartování kdysi nadějné kariéry. "Jsem Tepličák, Teplice mám v srdci. S lidmi s Teplic jsem mluvil, ať to byl pan Hrdlička, Pavel Verbíř nebo bývalí spoluhráči. Pro Slavii rozhodlo, že si myslím, že pro moji budoucnost je tohle nejlepší krok. Jsem doma, je to nejlepší prostředí, aby se mi zase začalo dařit po fotbalové i lidské stránce," uvedl stříbrný medailista ze světového šampionátu dvacítek v roce 2007. 

Nejlepší půlrok života

Pětadvacetiletý bývalý útočník Frankfurtu si pochvaloval, že byl se Slavií v kontaktu už od začátku podzimu, během něhož odehrál za Chotěbuz jen tři duely. "Když jsem šel z Frankfurtu do Chotěbuzi, byl jsem pod strašným tlakem. Měl jsem tři dny na rozhodnutí, neprospělo mi to a vyvrcholilo tím vším, co se stalo. Teď jsem měl půl roku čas, setkal jsem se s trenérem, všemi v klubu. Měl jsem půl roku na to, aby získal nějaký dojem a ten byl výborný," řekl Fenin

Výraznou roli při jeho rozhodování hrál i fakt, že Slavii trénuje Petr Rada, který Fenina vedl v Teplicích a poté v reprezentaci. "Určitě to hodně pomohlo. Zažil jsem pod ním prakticky nejlepší půlrok života, zná mě z té nejlepší stránky. Oba se známe a to je hodně důležité pro naši spolupráci. Na druhou stranu vím, že trenér Rada nedá nic zadarmo. Když nebudu mít výkonnost, tak hrát nebudu," uvedl Fenin

Fyzicky se cítí již naprosto v pořádku. V Chotěbuzi začal zimní přípravu a má tak odtrénováno stejně jako slávisté. "Jak to půjde na hřišti, to ukážou až první přátelské a ligové zápasy. Nejdůležitější je, že jsem zdravý a cítím se fyzicky dobře," řekl Fenin, který předloni vypadl z okna a způsobil si těžké zranění hlavy. 

Vrací se s pokorou

Slavia, která měla na podzim v útoku velké problémy, si od jeho příchodu hodně slibuje, Fenin ale zůstává v prognózách opatrný. "Nemůžu zaručit, že budu spásou. Můžu akorát říct, že pro to udělám vše. Když se vrátím do pohody, věřím, že Slavii můžu pomoci," prohlásil. 

To, že jde až do jedenáctého týmu prvoligové tabulky, mu nevadí. "Před čtyřmi pěti koly byla Slavia někde jinde. Nepovedly se čtyři zápasy, to se může stát každému. Nehrálo to žádnou roli při mém rozhodování. Slavia je pořád jedním ze dvou nejslavnějších českých klubů a je to pro mě i výzva, abych jí dopomohl vrátit se tam, kam patří," uvedl Fenin

O návratu do reprezentace, za kterou odehrál 16 utkání, nepřemýšlí. "O reprezentaci zatím v žádném případě nemůže být řeč. Důležitější je, abych byl zdravý a pravidelně hrál. Vracím se s pokorou, nemůžu si myslet, že dám za půl roku dvacet gólů a zase někam odejdu," dodal.

Tagy: fotbal

Zdroje: ČTK