Veřím, že vše dopadne dobře, řekl Kreuziger po prvním slyšení v dopingové kauze

- Sport autor: Petr Kubec

Cyklista Roman Kreuziger po prvním slyšení před Rozhodčí komisí ČOV stále věří v dobrý konec celé kauzy. Uvedl to při odchodu ze šestihodinového jednání s ČOV, kterého se účastnil se svým advokátem Janem Šťovíčkem. Kreuziger čelí podezření z dopingu.

Roman Kreuziger

Roman Kreuziger,zdroj: Profimedia.cz

"Senát byl hodně striktní a měl hodně otázek. Pak tam byly výslechy expertů a ty to hodně protáhly. Pořád ale věříme, že tato kauza dobře dopadne," řekl Kreuziger novinářům. Sám však při příchodu na jednání připustil, že s každým dalším dnem je jeho sebevědomí o trochu menší. Kauza už se táhne hodně dlouho.

"Hodně udělal pan Šťovíček a jeden z našich expertů, já byl hlavně jen přísedící. Pro mě je to náročné v tom, že se to táhne už od června 2013 a jsme v září 2014. Věřím, že teď už to nabírá nějaké obrátky a už to skončí co nejdříve," přál si Kreuziger.

"Experti se snažili obhájit to, co už dávno napsali. Senát ČOV měl všechny podklady a mohl je studovat, teď budou mít nějaký další čas, protože ten spis je opravdu velký, a aby se člověk dopídil do zdárného konce, potřebuje na to mít klid a čas," podotkl Kreuziger.

Přestože se po téměř šesti a půl hodinách cítil z dlouhého a náročného jednání unavený, měl z něj dobrý pocit. A už se těšil domů za rodinou. "Tam si utřídím myšlenky, ale zároveň vyčistím hlavu, pak uvidím, jak si naplánovat další dny s tím, že pořád pevně doufám, že se tady ta absurdita vyjasní a budu moct zase brzy závodit a dělat, co mám rád," prohlásil Kreuziger.

Nyní ale nemůže příliš počítat ani s vidinou toho, že nejpozději 22. září, kdy Rozhodčí komise ČOV vynese verdikt, pro něho těžké období skončí. Lze očekávat, že poražená strana - ať už bude jakákoliv - sáhne po možnosti odvolání ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne. "Já budu hlavně doufat v to, že dostaneme pozitivní zprávy z ČOV a následně se uvidí. Věřím, že se ukáže pravda a vyhraje zdravý rozum," řekl Kreuziger.

Nadále tak pouze trénuje, aniž by měl před sebou konkrétní cíl v podobě závodu, na nějž by ladil formu. "Těch příprav už tam bylo několik, ať už před Tour, pak před Polskem, před Vueltou... Není jednoduché trénovat, pak dát nějakou pauzu a zase začít, protože tělo bylo zvyklé, že mělo nějaké dva až tři výkyvy, posuny formy do top kondice a pak odpočívalo. Teď se snažím držet tělo v nějakém standardu, aby když to dobře dopadne, bylo schopné naskočit do toho závodního rytmu co nejdříve."

Probíhající Vueltu, na níž měl startovat, v tomto období vůbec nesleduje. "Teď od pondělka šla cyklistika samotná úplně stranou a věnovali jsme se naplno tomu, abychom byli připravení na toto řízení," vysvětlil Kreuziger.

V těžkých dnech mu nejvíce pomáhá rodina. "Hodně mě to drží. Malá je výborná," těšil se opět na dceru Viktorku. "Pomáhá mi to a je to velké odreagování, když člověk lítá mezi expertama, právníkama a komisema, to není nic jednoduchého. Jsem strašně rád, že máme malou zrovna v tomto období, protože už je to období opravdu dlouhé. A už aby skončilo," uzavřel Kreuziger.

Tagy: doping proces kreuziger slyšení cyklistika sport

Zdroje: ČTK