Vettel je bůh, oslavují Němci svého hrdinu

- Auto-moto autor: Danica Klein

VIDEO. Závodnický bůh, Sebastian, jednoduše ten nejlepší - takovými přídomky dnes německý tisk oslavuje třetí triumf Sebastiana Vettela v mistrovství světa formule 1. Všechny komentáře zdůrazňují, že jezdec stáje Red Bull je v 25 letech nejmladším trojnásobným vítězem F1 a přirovnávají ho k legendám Juanu Manuelu Fangiovi a Michaelu Schumacherovi, kterým se jako jediným podařil podobný hattrick ve třech sezonách po sobě před Vettelem. 

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel,zdroj: planetf1.com

"Vettele, teď jsi závodnický bůh!" hlásá nejčtenější německý deník Bild, který stejně jako mnoho ostatních věnoval rodákovi z Heppenheimu titulní stranu. Podle berlínského B. Z. si Vettel zajistil třetí titul v nejbláznivějším, nejkurióznějším a nejnapínavějším finále F1 všech dob a stal se z něj "Sebastitán". 

"Sebastian Vettel je jednoduše nejlepší - prostě nejlepší. Už teď stojí na stejném stupínku jako Juan Manuel Fangio a Michael Schumacher. A to po právu, neboť nadmíru sympatický Heppenheiman, který stále působí dojmem malého uličníka, se i přes řadu neúspěchů v průběhu sezony nenechal od svého cíle odradit," napsal regionální list Schwarzwälder Bote. 


Svými silnými nervy a pečlivou prací podle něj připomíná sedminásobného šampiona Schumachera v jeho nejlepších letech. "Další důvod proč od Vettela očekávat další titul," dodal Schwarzwälder Bote. V to, že vítězství číslo tři nebylo poslední, věří také server magazínu Der Spiegel nebo Berliner Zeitung, podle něhož Vettela třetí triumf v řadě katapultoval do "ligy titánů formule 1". 

Podobně současnou pozici staronového mistra světa vidí i mnichovský Süddeustche Zeitung. "Byl to těžký rok. Vettel ukázal nervy, měl velké problémy s autem. Teprve v rozhodují fázi se přestal dopouštět chyb. A vstoupil mezi vyvolené," napsal deník v článku nazvaném "Legendární jako Fangio a Schumacher".

Tagy: výhra němec F1 Brazílie

Zdroje: ČTK