Víme, že v Kazachstánu budeme popré v roli favorita, říká Vrba

- Fotbal autor: Petr Hašek

Po úvodních dvou zápasech mají čeští fotbalisté v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy plný počet bodů, ovšem až v Kazachstánu nastoupí v roli favoritů. Trenér Pavel Vrba si toho je dobře vědom a proto věří, jeho tým úspěšně naváže na vítězství nad Nizozemskem a Tureckem.

Pavel Vrba

Pavel Vrba,zdroj: Getty Images

„Doteď to veřejnost brala tak, že když uhrajeme bod, tak to bude překvapení. Teď se role trochu mění, a kdybychom nebodovali, byli bychom zklamaní,“ uvedl Vrba. „Před dvojzápasem Turecko, Kazachstán jsme si nejvíc věřili právě proti Kazachům, byla by škoda, kdyby to nevyšlo,“ doplnil.

Český celek ale nečeká nic jednoduchého. Evropský fotbal se totiž vyrovnává a v zemích, kam se pravidelně jezdilo pro body, dochází často k překvapením.

„Stačí si připomenout poslední zápas Kazachů a uvidíte, jak se Holandsko dlouho trápilo, než soupeře zlomilo a otočilo skóre,“ připomněl Vrba páteční zápas, ve kterém hráči „Oranjes“ rozhodli domácí zápas s outsiderem z Kazachstánu po vyloučení Džolčijeva až osm minut před koncem.

Po náročném přesunu z Istanbulu bude bývalý kouč plzeňské Viktorie určí sestavu až v pondělí. „Dva dny jsou krátká doba, hráči ještě cítí cestu v nohách, ale nemyslím, že budou razantní změny,“ podotkl Vrba, z jehož svěřenců trápily lehké zdravotní problémy jen Tomáše Rosického. Potíže s lýtkem by ale kapitánovi ve startu bránit neměly. „Věřím, že bude v pořádku,“ doufá kouč.

Hráči se při přípravě sžívali se specifiky umělé trávy, na které se bude zápas v Astaně hrát. Vrba si s netradičním terénem hlavu neláme.

„Jak se s tím vyrovnáme, to je spíš na hráčích, z pozice trenéra jim můžu akorát připomenout, aby se správně obuli. Pro podmínky v Astaně je to asi jediné možné řešení. A je určitě lepší než hrát na hlíně nebo rozbitém hřišti,“ uzavřel český kouč.

Tagy: kvalifikace Česká fotbalová reprezentace Pavel Vrba

Zdroje: ČTK