Volejbalisté Bulharsku dlouho vzdorovali, nakonec však na ME podruhé prohráli

- Volejbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Čeští volejbalisté prohráli i svůj druhý zápas na mistrovství Evropy, favorizované Bulharsko však notně potrápili, když dvakrát o set vedli. Český tým má stále teoretickou naději na postup, musel by však v zítřejším utkání o třetí místo ve skupině A porazit silné Německo. 

Adam Bartoš během utkání s Bulharskem

Adam Bartoš během utkání s Bulharskem,zdroj: Profimedia.cz

Po páteční prohře s Nizozemskem udělali trenéři v sestavě dvě změny. Od začátku byli na palubovce blokař Mach a poprvé v kariéře na ME smečař Michálek. Bulhaři si po jasné výhře nad Němci věřili a nechali odpočívat svoji hvězdu Nikolova.

Češi hráli obětavě, odhodlaně a svým výkonem zpočátku zmrazili domácí tým i skoro zaplněnou halu. Set a půl domácí přehrávali. Po zisku úvodní sady vedli ve druhé o pět bodů 12:7, ale o náskok i druhý set po útlumu a chybách přišli.

Nesložili se a nahrávač Janouch šňůrou pěti bodů na servisu rozjel skvěle třetí set, který Češi už nepustili. V obraně se dařilo na liberu Kryštofovi, Michálkovi na příjmu a fungoval pestrý útok. Ve čtvrté sadě volejbalisté znovu vedli, ale od stavu 9:6 se projevila kvalita Bulharů, kteří ukázali svoji sílu a vynutili si tie-break.

Nástup do rozhodující fáze volejbalistům nevyšel. Rychle prohrávali 3:8, nedařil se jim příjem a útok rázem ztratil na údernosti. Proto odešli poraženi.

Tagy: volejbal čeští volejbalisté

Zdroje: ČTK