Volf se Štěpánkem završili kariéru v deblkanoi světovým stříbrem

- Vodní slalom autor: Sebastian Kantor

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek završili společnou kariéru v deblkanoi stříbrem z domácího mistrovství světa v Praze v Troji. Bitvu o druhý společný titul prohráli v peřejích Vltavy o pouhé čtyři setiny sekundy s britskou posádkou David Florence, Richard Hounslow. 

Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek

Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek,zdroj: Getty Images

Volf se Štěpánkem rozšířili českou sbírku z letošního šampionátu vodních slalomářů v Praze o druhé individuální stříbro. Nejlepším kajakářem byl již v sobotu Vavřinec Hradilek, druhý skončil Jiří Prskavec. Jedno stříbro mají Češi i díky hlídce žen v kategorii C1. 

Poslední českou medailí v deblkanoích na mistrovství světa bylo zlato "Volfíků" právě na šampionátu v Praze v roce 2006. Volf se Štěpánkem mají ve své sbírce také stříbro a bronz z olympiády, další stříbro z MS v Augsburgu 2003, tři tituly mistrů Evropy a další tři stříbra a bronz z kontinentálních šampionátů. 

"Je to parádní zakončení kariéry, chtěli jsme medaili a povedlo se to," shodli se oba. Čtyři setiny je nemrzely, ukončit kariéru se jim podařilo na vrcholu. "Spíš čtyři setiny pod vrcholem," usmíval se Volf, ale nesmutněl. "Tohle bylo dobré vyvrcholení kariéry. Ten dnešní den nebyl až tak důležitý, výsledků jsme za kariéru udělali dost, ale je jasné, že tohle je takové hezké loučení," uvedl Volf

Štěpánek s ním souhlasil. "Mladí nás celý rok honili a konečně jsme je porazili a hned je z toho medaile," radoval se zadák. "Ale je lepší skončit včas, necháme jim to. Máme kvalitní nástupce," dodal Štěpánek.

V dnešním finále deblistů byly celkem tři české posádky. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem skončili čtvrtí, Ondřej Karlovský a Jakub Jáně šestí. O medaile mezi kajakářkami jela Kateřina Kudějová, jež obsadila osmou příčku. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová vypadla v semifinále a následné hovory o dalších plánech v kariéře pětačtyřicetiletá stálice odmítla. 

Kudějová bohužel medaili nepřidala

Kudějová coby vítězka dopoledního semifinále odstartovala poslední, ale ve druhé polovině trati se musela vrátit do povodné branky a časová ztráta ji připravila o medailové naděje. Světový titul přidala k loňskému zlatu z londýnské olympiády Émilie Ferová z Francie a její čas byl o pět sekund horší než Kudějové výkon ze semifinále. 

"Nevyšlo to, co se dá dělat. Finále jsem měla, to je hlavní," prohlásila Kudějová. Už když do problémové branky najížděla, věděla, že je zle. "To se prostě občas stane. Jela jsem trochu na riziko, věděla jsem, že už nemám co ztratit, to finále už mi nikdo nevezme. Je to zkušenost," dodala. 

Dnešní finále v Troji byla ze strany závodníků velmi nervózní, vždyť žádná z kajakářek nejela čistě a každá si připsala minimálně čtyři trestné sekundy. A mezi deblkanoisty jen dvě lodě projely celou trať čistě. Mezi nim byl vítězný Brit Florence, který si tak po zlatu ze závodu kanoistů odveze z Prahy dva individuální tituly. 

Na programu jsou dnes ještě závody hlídek. 

Tagy: MS ve vodním slalomu

Zdroje: ČTK