Vrba: Mohu jen závidět Guardiolovi, s jakými hráči pracuje

- Fotbal autor: Sebastian Kantor

Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba po porážce 0:5 s Bayernem Mnichov připustil, že cítí bezradnost. Zároveň prý také závidí trenérovi bavorského celku Josepu Guardiolovi to, jak kvalitní hráče má k dispozici. 

Pavel Vrba

Pavel Vrba,zdroj: Mediafax

"Teď po utkání cítím bezradnost. Mohu jen závidět trenérovi Guardiolovi, s jakými hráči má možnost pracovat. To musí být velká radost," prohlásil Vrba po utkání. "Herní kvalita Bayernu je obrovská. Hráči si dovolí na malém prostoru obejít soupeře a zvládají to. My jsme pomalejší, jsme na tom technicky hůře než hráči Bayernu. V tom byl markantní rozdíl," dodal. 

Právě obrovská rychlost soupeře se mohla podepsat na psychice plzeňských hráčů, kteří se hned v úvodu soupeře zalekli a po celý zápas se pořádně nedostali do hry. 

"V české lize na takové hráče nenarazíte. Ani by se tam neohřáli. Pokud se s nimi potkáváme, tak ve skupině Ligy mistrů, což je pro nás velký úspěch. Teď narážíme na obrovskou realitu, že mužstva ze špičkových fotbalových států jako Anglie a Německo jsou výkonnostně úplně jinde než mužstva, s nimiž jsme hráli kvalifikaci o Ligu mistrů. My patříme do kategorie týmů, které jsou vůbec za účast v Lize mistrů rády," řekl Vrba.

Motivace k další práci

Věří, že hráči vezmou toto utkání jako motivaci k tomu, aby na sobě dál tvrdě pracovali. "Byl bych rád, aby si hráči uvědomili, že pokud se chtějí někam dostat a prosadit se, musí výrazně přidat. Šlo o obrovskou školu. Tentokrát asi žádné skauty nezaujali, ale byl bych rád, aby si uvědomili, kam fotbal kráčí, a že pokud se chtějí ukazovat v pohárových utkáních, musejí přidat. My si myslíme, že můžeme konkurovat, ale ty nůžky se pořád otvírají," dodal.

Vrba se snažil útočné síle soupeře čelit defenzivně laděnou sestavou bez jediného klasického útočníka a naopak šesti původním povoláním obránci. "Chtěli jsme zesílit střed hřiště, chtěli jsme být pevnější ve středu pole, kam jsme vysunuli Procházku, abychom mohli využít jeho i Čišovského a Hubníka. Ale nemyslím si, že rozestavení bylo důvodem prohry o pět gólů. Spíše rozhodovaly individuality, a ty byly výrazně na straně Bayernu," hodnotil.

Pochvala pro Kozáčika a Hořavu

Jako velký risk se mohlo jevit nasazení Davida Limberského, který se zázračně rychle uzdravil ze svalového zranění. "Pořád jsme debatovali, jestli máme jít do rizika, aby si zranění neobnovil. Nakonec rozhodl David, protože řekl, že se cítí stoprocentně připravený. Jsem rád, že vydržel přes sedmdesát minut a nezranil se, tudíž je připravený na zbytek podzimu. Jde o hráče, jehož potřebujeme hodně, což bylo vidět," chválil Vrba.

Pochvalu si od Vrby vysloužili brankář Matúš Kozáčik a Tomáš Hořava s Danielem Kolářem za ofenzivní náznaky. "Oba mě mile překvapili. Dokázali si v určitých momentech v útoku uhrát svoje. Zbývající hráči se v ofenzivě neprosadili vůbec. V obranné řadě bylo rovněž strašně málo hráčů schopných konkurovat soupeři," připustil Vrba. "Výsledek odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Pouze jsme se snažili, ale to na Bayern nestačí," dodal. 

Tagy: Liga mistrů Viktoria Plzeň Bayern Mnichov

Zdroje: ČTK