Výborně! Soukalová skončila ve stíhačce třetí a stále vede Světový pohár

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 12. 12. 2015 15:31) - Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Gabriela Soukalová si v dnešním stíhacím závodu na 10 km v rakouském Hochfilzenu dojela pro třetí místo a udržela si vedení v průběžném pořadí Světového poháru. Česká reprezentantka si polepšila o pět míst oproti včerejšímu sprintu. S propadem se naopak musela smířit Lucie Charvátová, která se z páté příčky propadla až na 22. pozici. Závod vyhrála Němka Laura Dahlmeierová.

Gabriela Soukalová sváděla souboj s trojblokem německých závodnic - Dahlmeierovou, Hammerschmidtovou a Hildebrandovou

Gabriela Soukalová sváděla souboj s trojblokem německých závodnic - Dahlmeierovou, Hammerschmidtovou a Hildebrandovou,zdroj: Profimedia.cz

Soukalová se díky čisté střelbě a solidnímu běhu posouvala z osmého místa na startu a po druhé zastávce na střelnici byla čtvrtá. Po úvodní střelecké položce vestoje se dostala na třetí příčku a tu udržela i v závěrečném v souboji s Němkou Franziskou Hildebrandovou. Českou biatlonistku dělilo 5,2 sekundy od druhé příčky, o niž zřejmě přišla kvůli hůlce, která jí při odjezdu ze střelnice vypadla z ruky.

"Na poslední položku už jsem přijela v kómatu. Opravdu jsem byla hodně vyčerpaná. Musela jsem se pekelně soustředit na každou ránu. Ale jedna mi přesto ulítla," uvedla Soukalová v tiskové zprávě. Na vítězku pátečního sprintu Hildebrandovou si nicméně v závěrečném kole věřila. "Věděla jsem, že ji musím trhnout na trati, protože nejsem dobrý finišman. Jsem šťastná, jak to dopadlo," řekla.

Charvátovou zbrzdily dvě chyby hned v první ležce, zásluhou výborného běhu se ale držela v nejlepší patnáctce. Další selhání na střelnici přišlo na poslední stojce, kde minula tři terče a s celkovou bilancí šesti trestných kol vypadla z elitní dvacítky.

"Nervozitě jsem se snažila bránit. Přesto pro mě byl závod psychicky hodně těžký. Na poslední položce už jsem cítila velkou únavu, také proto, že už jsem za sebou měla tři trestná kola," líčila v cíli hrdinka pátečního sprintu. "Každopádně jsem ráda, že jsem dokázala opět slušně bodovat," doplnila Charvátová.

Veronika Vítková minula při každé zastávce na střelnici jednu ránu a skončila třicátá. "Pozitivní je, že se mě stále drží běžecká forma, skoro celý závod jsem absolvovala s Kaisou Mäkäräinenovou. To mě těší," řekla Vítková. Eva Puskarčíková po selhání na druhé položce, kde se trefila jen jednou, skončila o deset míst za ní. Jitka Landová obsadila 53. příčku.

V mužském závodu na 12,5 km si lídr SP Fourcade vyměnil pořadí s Němcem Simonem Schemppem a dojel si pro třetí výhru v sezoně. Navzdory tomu, že Francouz udělal na střelnici o jednu chybu více, porazil vítěze sprintu o 7,5 sekundy. Třetí skončil Rus Anton Šipulin.

Moravec vstoupil do závodu dvěma chybami na první položce, poté už ale střílel bezchybně a oproti sprintu si polepšil o čtyři pozice na 20. místo. Po startu z 45. příčky se zlepšil také druhý Čech v závodě Jaroslav Soukup, jenž obsadil poslední bodovanou 40. pozici.

V neděli se v Hochfilzenu pojedou štafety.

Tagy: biatlon

Zdroje: ČTK