Vzteky rozmlácená raketa pomohla Djokovičovi k 50. titulu

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Srbský tenista Novak Djokovič se zřejmě stane noční můrou Rogera Federera. Stejně jako loni ho zdolal v Indian Wells 6:3, 6:7 a 6:2 a na konto si připsal celkově už padesátou turnajovou trofej. Dostal se tak o jednu trofej před svého trenéra Borise Beckera. V Indian Wells získal tituly také v letech 2011 a 2008. 

Djokovič a Federer pózují se svými trofejemi z Paribas Open v Indian Wells

Djokovič a Federer pózují se svými trofejemi z Paribas Open v Indian Wells,zdroj: Profimedia.cz

"To je skvělý milník," prohlásil sedmadvacetiletý Srb. "Jsem v nejlepších letech svojí kariéry a vynasnažím se využít tuto skutečnost k tomu, abych zůstal, kde jsem, a vybojoval co možná nejvíc velkých titulů," dodal.  

Djokovič vrátil Federerovi porážku, kterou utržil nedávno na turnaji v Dubaji. Trofej z Indian Wells je letos pro Srba druhá, první tritul získal na grandslamovém  Australian Open.

První set v bitvě dvou současných nejlepších tenistů rozhodl jediný brejk, který Djokovič zvládl na 4:2. V druhé sadě připravil Federera o servis hned ve třetím gamu, ale ani hrozba další ztráty podání za stavu 2:4 nezlomila světovou dvojku.

Švýcar odvrátil brejkbol, následně prolomil podání Djokoviče a set zakončil tie-breakem, ve kterém se srbský hráč dopustil tří dvojchyb. "Zase ukázal, jaký je bojovník a proč je šampion. Nikdy se nevzdá," komentoval to pak Djokovič.

Srb se pak v rozhodujícím setu ujal vedení 2:0, Federerovi se ale podařilo ještě vyrovnat, až Djokovič vzteky rozmlátil raketu. A evidentně mu to prospělo, protože další game už Federerovi zatrhl a při jeho podání proměnil druhý mečbol.  

Tagy: tenis

Zdroje: ČTK