Weiss bude trénovat jen slovenskou reprezentaci, do Varšavy nejde

- Sport autor: Danica Klein

Trenér slovenské reprezentace Vladimír Weiss fotbalisty varšavské Legie i přes dřívější informace polských médií nepovede. Zástupce šéfa klubu Leszek Miklas oznámil, že pro Legii i pro Slovenský fotbalový svaz bylo nepřijatelné, aby Weiss působil jako trenér na obou místech najednou.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Tým Legie Varšava nadále povede Maciej Skorźa, kterého polští fotbaloví komentátoři považují za spíše slabého trenéra. "Šéfové klubu a fanoušci se příliš často museli dívat na tým, který prohrával i s těmi průměrnými," napsala o Legii pod vedením Skorźi Gazeta Wyborcza.

"Tato sezona nepřinese Legii chválu, nepamatuji si, kdy jsme naposledy utrpěli jedenáct porážek," zhodnotil výkony varšavské klubu Miklas. Legia ale vybojovala Polský fotbalový pohár a v lize obsadila třetí místo.

Vladimír Weiss starší ještě tři roky povede slovenskou reprezentaci. Je prvním trenérem, kterému se podařilo dostat národní tým na velký turnaj; v kvalifikaci na loňské mistrovství světa Slovensko vyhrálo kvalifikační skupinu před Slovinskem a Českou republikou. V minulosti Weiss vedl Artmedii Petrželka, se kterou prošel do Ligy mistrů, i Saturn Moskevská oblast.

Tagy: Slovensko fotbal reprezentace

Zdroje: ČTK