Z Dočkala se stává střelec důležitých reprezentačních gólů

- Fotbal autor: Petr Hašek

Po úvodních dvou zápasech evropské kvalifikace se dá říct, že má Bořek Dočkal patent na důležité reprezentační góly. V úvodním duelu proti Nizozemsku poslal český výběr do vedení a brankou pomohl ke třem bodům také v Turecku, kde ve druhém poločase zařídil vítězství 2:1.

Bořek Dočkal se trefil ve třetím kvalifikačním utkání v řadě

Bořek Dočkal se trefil ve třetím kvalifikačním utkání v řadě,zdroj: Profimedia.cz

Díky dvěma přesným zásahům je tak zatím nejlepším reprezentačním střelcem v probíhající kvalifikaci. „Kdybychom vyhráli a já gól nedal, budu stejně spokojený. Je to takový bonus navíc a jsem za to rád,“ řekl Dočkal.

„Každý gól, který v zápase dáte, vás motivuje do dalšího. Víc věříte, že by to mohlo přijít znovu. Když jsem v posledním zápase dával gól, věřil jsem, že jsem schopný to zopakovat i dnes. Naštěstí se povedlo,“ radoval se 26letý fotbalista, který ve 12 reprezentačním utkání skóroval počtvrté.

Zápas v Turecku rozhodl v 58. minutě po sparťanské spolupráci s Pavlem Kadeřábkem. „Pavel udělal dobrý tandem, dával mi balon pod sebe. Bylo to hodně strhlé za přední tyč a já jsem vyplaval z druhé vlny. Levačkou jsem zakončoval na vzdálenější tyč. Gólman byl hodně přesunutý na první, střela totiž nebyla zas tak dobře umístěná, aby na ni nestačil reagovat,“ popisoval Dočkal svou trefu.

Podle něj se k českému týmu obrátilo i potřebné štěstí, které mu chybělo v přípravných zápasech. „Kolikrát jsme z pološancí dostávali góly, tentokrát stejně jako s Nizozemskem se nám dařilo čelit i větším šancím a odolat,“ podotýká technicky dobře vybavený záložník, který šest bodů ze zápasů s Nizozemskem a Tureckem nečekal.

„Asi málokdo v to doufal. V době, kdy startovala kvalifikace jsme pod novým trenérem poměrně dlouho čekali na vítězství. Na druhou stranu jsme věřili, pracovali a byli odměněni,“ uzavřel Dočkal.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Bořek Dočkal

Zdroje: ČTK