Záhrobská chce ukončit spory s otcem, ale kritických slov nelituje

- Sport autor: Jakub Procházka

Slalomářka Šárka Záhrobská by uvítala, kdyby její vyhrocený spor s otcem a bývalým trenérem Petrem Záhrobským rychle skončil, aby měla klid na přípravu. Svých výroků na jeho adresu ale prý nelituje.

V pondělí v Praze uvedla, že nelituje, že se rozhodla popsat důvody předloňské změny trenéra i proč nedávno popsala v rozhovoru pro magazín MFDnes svůj ne zrovna idylický vztah s otcem. 

"Není mi vůbec příjemné, že musím řešit takové věci, a doufám, že se to velice rychle vyřeší a budu mít klid na přípravu. Stojím si ale za vším, co jsem řekla a nelituji toho. Jsem ráda, že jsem našla odvahu prezentovat věci, jak ve skutečnosti jsou," uvedla Záhrobská, která poprvé o neshodách s otcem promluvila na veřejnosti. 

V dřívějších rozhovorech například uvedla, že ji otec při tréninku přetěžoval, ničil jí tím zdraví, choval se k ní hrubě a byl na ni vulgární. 

Doufala jsem, že přijde k rozumu. Ať mi dá pokoj

O jejich vztahu se rozhodla mluvit až dva roky poté, co s ním ukončila spolupráci. Důvodem prý bylo, že doufala, že se situace urovná. "Těžko se tomu dalo předejít. To, co se odehrává teď, by bylo tehdy. Nemyslím si ale, že by se tyhle problémy měly řešit na veřejnosti. Lidi mají horší problémy," řekla Záhrobská. Podle svých slov také doufala, že otec "přijde k rozumu". "Ale přišla jeho reakce po po mém neúspěšném mistrovství světa a jeho neustálé vyjadřování do novin. Poté jsem si řekla, že se k tomu vyjádřím." 

Dalším impulzem byl červencový konflikt otce s matkou, která se s ním rozvádí a podala na něj trestní oznámení z důvodu vydírání. Záhrobská přiznala, že nevěří, že by s otcem mohla ještě někdy spolupracovat a rodina mohla fungovat.

"Říká se, že nic není definitivní, ale dnes to vidím tak, že není žádná možnost, že se to dá dohromady. Byla bych ráda, kdyby mi dal pokoj a staral se o svůj život," nastínila Záhrobská ideální konec sporu ze své strany.

Tagy: spory otec trenér Záhrobská

Zdroje: ČTK