Zakopalová a Záhlavová-Strýcová mají první titul ve čtyřhře

- Sport autor: Jakub Procházka

České tenistky Barbora Záhlavová-Strýcová a Klára Zakopalová získaly první společný titul ve čtyřhře. Z pozice čtvrté nasazené dvojice vyhrály turnaj na trávě v nizozemském Hertogenboschi, generálku na Wimbledon.

Češkám stačilo získat proti slovensko-italskému páru Dominika Cibulková, Flavia Pennettaová jen sedm míčků. Finále totiž bylo v pátek kvůli dešti přerušeno za stavu 1:1 na sety a 3:3 v takzvaném super tie-breaku. Ten české tenistky nakonec vyhrály 10:7.

Pětadvacetiletá Záhlavová-Strýcová přidala do své sbírky už čtvrtý letošní deblový titul a celkově 14. v kariéře na okruhu WTA. Většinu těch předchozích i všechny v této sezoně vybojovala s Ivetou Benešovou. O čtyři roky starší Zakopalová proměnila v premiérové vítězství svou čtvrtou finálovou účast ve čtyřhře. 

Ve wimbledonské generálce v Hertogenboschi může dosáhnout stejného úspěchu i deblový specialista František Čermák, který své 40. finále v kariéře odehraje s italským kolegou Danielem Braccialim proti švédsko-rumunské dvojici Robert Lindstedt, Horia Tecau. Čermák může získat již 24. titul.

Tagy: titul Zakopalová čtyřhra

Zdroje: ČTK