Zakopalovou překvapila alergie. Tenistkám ve Fed Cupu nepomůže

- Tenis autor: Danica Klein

Tenistka Klára Zakopalová si měla po sedmi letech znovu zahrát Fed Cup a měla být možným trumfem v semifinále proti Italkám. V Palermu ale čerstvou světovou dvacítku překvapila alergie a místo na dvorci bude letos výborně hrající pražská rodačka jen fandit týmu z hlediště. 

Klára Zakopalová

Klára Zakopalová,zdroj: Profimedia.cz

"Je mi moc líto, že týmu nepomůžu," řekla Zakopalová na Facebooku reprezentace po dnešním losování. Hodinu před tím kapitán Petr Pála oznámil, že do utkání kvůli alergii nezasáhne a dvouhru budou hrát Petra Kvitová a Lucie Šafářová

Jednatřicetiletá Zakopalová už si letos zahrála finále turnaje WTA v Číně, postoupila do osmifinále na velkých turnajích v Miami i Indian Wells a má bilanci 14 výher a devět porážek. Od pondělí je poprvé v kariéře dvacítkou v žebříčku WTA. 

Ve Fed Cupu hrála naposledy ještě pod dívčím jménem Koukalová v roce 2006 v Thajsku. S týmem byla jako sparingpartnerka už loni při vítězném finále proti Srbsku v Praze a tentokrát se očekávalo, že by měla zasáhnout do hry. "Včera (ve čtvrtek) jsem zjistila, že nejsem schopna hrát," uvedla Zakopalová. Alergická reakce byla podle všeho natolik silná, že se rozhodla vynechat i příští týden turnaj ve Stuttgartu. 

O postup do třetího finále v řadě tak budou na palermské antuce Češky bojovat ve složení Kvitová, Šafářová, Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková. "Já tady budu jenom fandit a věřím, že holky vyhrajou," řekla Zakopalová.

Tagy: Palermo alergie WTA fed cup zápas

Zdroje: ČTK