Zlín využil odstoupení Varnsdorfu a vrací se do první ligy

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Ve druhé lize skončil až na třetím místě, přesto si Zlín zahraje nejvyšší fotbalovou soutěž. Poté, co se Varnsdorf kvůli nevyhovujícímu stadionu postupu vzdal, využil své šance moravský tým a mezi elitu se vrací po šesti letech. Rozhodlo o tom jednání představenstva klubu.  

Hráči Zlína budou příští sezonu hrát nejvyšší fotbalovou soutěž

Hráči Zlína budou příští sezonu hrát nejvyšší fotbalovou soutěž,zdroj: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

"Hned po jednání jsme zaslali vedení FAČR přihlášku do první ligy. Představenstvo kromě přijetí nabídky hrát první ligu se na jednání zabývalo také složením realizačních týmů, rozpočtem klubu, cenou permanentních vstupenek i hráčským kádrem. Všechno bude mít svůj vývoj," řekl generální ředitel klubu Milan Plesar. Změny na trenérských postech Zlín nechystá. "Stávajícím trenérům nabídneme prodloužení jejich smluv," dodal. 

Se získáním licence by Zlín neměl mít problémy. Stadion odpovídá prvoligovým podmínkám a v nejbližších dnech podstoupí kontrolu. "Jedná se o záležitost licenční komise a jejího manažera Stanislava Rýznara. Stadiony první a druhé ligy máme ohodnoceny. V případě Zlína, který už hrál první ligu, se bude jednat o drobné záležitosti, zda stadion odpovídal všem prvoligovým parametrům," řekl mluvčí FAČR Ondřej Lípa. 

Po sestupu v roce 2009 se fotbalisté Zlína dlouho marně snažili o návrat mezi elitu. Zvrat nastal až loni v prosinci, kdy představenstvo klubu odstoupilo a do čela byl jednomyslně zvolen Plesar, po jehož příchodu nastal vzestup zlínského fotbalu.

Hlavním trenérem se stal Bohumil Páník, který tým pozvedl ze sedmého místa až na třetí příčku. Dalším krokem byl v polovině února příchod bývalého reprezentanta Zdeňka Grygery na místo mezinárodního manažera. 

Tagy: Zlín postup Synot liga druhá liga český fotbal

Zdroje: ČTK