Zranění komplikují Bílkovi složení sestavy na Japonsko

- Sport autor: Jakub Procházka

Zdravotní problémy komplikují trenéru Michalu Bílkovi plány, v jaké sestavě pošle český fotbalový tým do úterního utkání Kirin Cupu proti Japonsku. Na zranění si stěžovalo pět hráčů ze sedmnácti do pole, které má kouč v Asii k dispozici.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Lékař výpravy Petr Krejčí měl plné ruce práce. Bílek ale věřil, že až na dvě výjimky budou hráči připraveni nastoupit. 

Bílek málem ani nedokázal vyjmenovat všechny neduhy, na které si hráči po sobotním utkání s Peru stěžovali. Start proti Japonsku se zdá být vyloučen u Petra Trappa, který má natažená třísla, a Ondřeje Kušníra, jemuž jeden z protihráčů připomněl tvrdým výšlapem nedávné vleklé zranění kotníkových vazů. 

"Navíc u Tomáše Sivoka poznáme až v den zápasu, jak jeho tělo zareaguje na trénink, Tomáš Necid si stěžoval na nateklé koleno a Michala Kadlece trápí stehenní sval," vyjmenoval tři hráče, nad kterými visí otazník. Jen Kadlece má ale zařazeného do vstupní jedenáctky a pokud by levý bek chyběl, tak na jeho místo pošle Theodora Gebre Selassieho. 

Hráči se na mistry Asie těší

Hráči se ale na poslední zápas jarní sezony moc těší, i když třeba plzeňští fotbalisté budou mít pouze sedmidenní dovolenou a znovu se začnou chystat na nový ročník. "Dá se očekávat skvělá atmosféra, pro hráče to bude zážitek zahrát si proti mistrům Asie," připomněl Bílek, kdo se kombinované české reprezentaci postaví. 

Japonci podle něj nemají sice tak vytříbenou techniku jako Peruánci, ale o to více podle něj vynikají taktikou, zarputilostí a dynamikou. "V kombinaci i obranné činnosti ale mají lepší kázeň než poslední soupeř," vysledoval Bílek při videozáznamech z minulých duelů. 

Jejich sledování ale mohlo být složité. Zatímco na Asijském poháru hrálo Japonsko ve čtyřčlenné obranné řadě, nyní zkouší variantu 3-4-3. "Je pravda, že to byla z jejich strany novinka, ale ještě uvidíme, co na nás připraví na zítřek," dumal český kouč, který sám také změní poslední herní schéma a vrátí se k rozestavení 4-4-2. 

Bílka trimuf v Kirin Cupu láká

"To bylo v plánu už před turnajem, chtěl jsem vidět Davida Lafatu znovu v souhře za Martinem Feninem. Před rokem jim to v Americe vycházelo," připomněl Bílek loňský duel proti USA v Hartfordu, v němž Češi vyhráli 4:2, přičemž Fenin se zapsal i mezi střelce. 

Případná úterní výhra by znamenala vítězství v Kirin Cupu, což Bílka hodně láká. "První zápas nám nevyšel, soupeř byl opravdu lepší. Ale díky bodu máme šanci a dokud bude žít, budeme se jí držet," řekl český trenér, který hráčům kvůli odpočinku dnes nedovolil žádnou turistiku po Jokohamě.

"Bylo dusno, hráči se jen prošli kolem hotelu, kvůli hrozící únavě nebylo možné více," vysvětlil Bílek, že fotbalisté i v daleké exotice myslí především na svůj výkon v zápase.

Tagy: zranění Česko Japonsko fotbal

Zdroje: ČTK