Zůstanou Češi na vítězné vlně? Pokud ano, Euro 2016 bude na dohled

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Zítřejší zápas proti Lotyšsku uzavře první polovinu kvalifikačních bojů o Euro 2016. Naši fotbalisté jsou zatím stoprocentní a pokud budou v této úspěšné cestě pokračovat, bude jim k účasti na šampionátu ve Francii chybět opravdu jen malý krok.

Dovede zítra Pavel Vrba své svěřence k dalšímu vítězství?

Dovede zítra Pavel Vrba své svěřence k dalšímu vítězství?,zdroj: Profimedia.cz

Od svěřenců trenéra Pavla Vrby se očekává vítězství, vždyť Lotyšsko v kvalifikaci uhrálo zatím jen dvě remízy. "Je to poprvé, co jsme doopravdy stoprocentními favority. Všichni víme, že tu byla spousta zápasů, kdy Česko bylo favorit, a ty zápasy nedopadly nejlíp," řekl kouč. "Musíme udělat maximum pro to, abychom měli po pěti kolech patnáct bodů. To by bylo úžasné a už bychom měli Euro na dohled," ví Vrba.

Český výběr během úspěšného podzimu postupně zvítězil nad Nizozemskem (2:1), v Turecku (2:1), Kazachstánu (4:2) a nad Islandem (2:1), vede tabulku a je jedním ze čtyř týmů v kvalifikaci, které ještě neztratily ani bod.

Pokud by Češi měli zmíněných patnáct bodů, mohla by jim za určitých okolností chybět k postupu už jen jediná výhra. Na šampionát projdou první dva týmy z každé z devíti skupin a nejlepší mužstvo z třetích míst. Zbylých osm celků na třetích příčkách se utká v baráži.

"Bude na nás, jak se vyrovnáme s tím, že nám všichni budou připomínat, že jsme první a že jsme favorit. Chceme vyhrát a zajistit si co nejlepší pozici do posledních zápasů kvalifikace, abychom se nemuseli ohlížet na ostatní výsledky a měli vše ve svých rukách," má jasno gólman Petr Čech. 

Kvalifikace na Euro 2016

ČR – Lotyšsko, 28.3. 2015, Praha, Eden, 18:00 

Předpokládané sestavy:
ČR: Čech - Gebre Selassie, Procházka, M. Kadlec, Limberský - Darida, Plašil - Dočkal, Rosický, Pilař - Lafata. 

Lotyšsko: Kolinko - Gabovs, Dubra, Gorkšs, Kurakins - Ikaunieks, Zjuzins, Fertovs, A. Višnakovs - Šabala - E. Višnakovs. 

Tagy: kvalifikace Česká fotbalová reprezentace Euro 2016

Zdroje: ČTK